Статті

Пийте і замерзайте!

<P>Колись у дитсадку ми співали пісеньку про те, що «сорок градусов мороза красят щокі дєтвори, а в карманє у завхоза сорок градусов жари».
<P>Тому що це у дитячому віці можна всерйоз вірити у те, що алкогольні градуси напряму компенсують оті самі градуси нижче нуля, якими природа втішила нас у нинішні святкові дні. Та це було колись. Сьогодні, коли більшість наших співгромадян дивиться на світ виключно крізь горілчану пляшку, закликати людей бути обережними на морозі немає жодного сенсу.
<P>Народ вірить у рекламу, яка обіцяє швидко впоратись із мікробами, шкідниками рослин та всіма хворобами одразу. Варто лише купити той чи інший препарат. Але до цього препарату ще треба дійти. А як до нього доберешся, коли рекламні перегони з явною перевагою виграє горілка у всіх її різновидах. Тим більше, що наші люди тої реклами особливо і не потребують.
<P>Як наслідок, починаючи з 2 січня, в нашій області щодня на вулиці замерзав хоча б один громадянин. Ось як це було. Третього січня в селі Свищів Млинівського району на власному подвір’ї знайшли труп 59річного господаря з ознаками загального переохолодження. Того ж дня у Млинівській райлікарні від алкогольної коми та загального переохолодження тіла помер 33річний мешканець села Мальована — його знайшли напередодні непритомним у власному помешканні. Наступного дня до реанімаційного відділення Гощанської райлікарні з діагнозом загальне переохолодження тіла та відмороження кінцівок рук доставлено 48річного мешканця Гощі Віктора. Стан потерпілого середньої тяжкості.
<P>П’ятого січня в Зарічному знайшли тіло замерзлого жителя 46 років. А наступного дня 36річний мешканець села Велике Селище Березнівського ройону замерз у власному будинку, який не опалювався. Сьомого січня замерзло ще двоє людей — 44річний мешканець села М’ятин Млинівського району, якого знайшли на городі біля його будинку, та житель села Українка, Острозького району, 34х років, якого знайшли на вулиці.
<P>Про все це повідомила прес-служба місцевого управління Міністерства з надзвичайних ситуацій. Хоча чому вона? У чому надзвичайність ситуації? Вона навпаки — дуже навіть звичайна, хоч і трагічна. І сьогодні, й завтра, і щодня тисячі і тисячі наших співгромадян приймають дози алкогольних градусів. Дози двох видів — великі й дуже великі. Передбачити, кого з них мороз застане у стані сильного сп’яніння на вулиці без супроводу більш тверезих людей, не в стані жодне міністерство, хоч здоров’я, хоч внутрішніх справ, хоч надзвичайних ситуацій.
<P>Боротися із смертельними градусами морозу неможливо — проти природи нічого не вдієш. Щодо смертельних градусів алкоголю, які разом із морозом щодня приносять смерть, то з ними боротися ніхто і не збирається. Пийте і замерзайте, — так можна переказати сьогодні всюдисущу горілчану рекламу. І немає на це ради.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса