Новини

Радіозавод спочатку оцінять

<P>Після того як за більш ніж 16 мільйонів гривень не було продано контрольний пакет акцій ВАТ «Рівенський радіотехнічний завод», які належать державі, регіональному відділенню Фонду держмайна України довелося зайнятися процедурою експертної оцінки ринкової вартості будівель і майна радіозаводу. Для початку оголошено конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки. Цей відбір має відбутися 13 листопада у Хмельницькому, а єдина кваліфікаційна вимога до експертів — практичний досвід з визначення ринкової вартості подібного майна.
<P>Єдиний покупець, який претендує на контроль над радіозаводом, — ТзОВ «Енергоінвест», після проведеної відібраним експертом оцінки матиме можливість придбати акції за визначеною ціною і до того ж вже без конкурентів. Начальник відділу розвитку та функціонування оборонної промисловості Мінпромполітики Володимир Юсіченко прогнозує, що після експертної оцінки ціна радіозаводу зросте щонайменше на два мільйони гривень.
<P>Заступник начальника регіонального відділення Фонду держмайна Олексій Левицький свого часу теж запевняв, що після проведення експертної оцінки вартість пакета акцій може значно зрости:
<P>— Щоправда, у такому разі покупець має право відмовитися від їх придбання. А для Фонду держмайна витрати на експертну оцінку такого великого об’єкта будуть величезними.
<P>А от начальник обласного управління промисловості та інфраструктури Володимир Пшеюк до того, яким чином намагаються продати акції радіозаводу, ставиться негативно:
<P>— Нещодавно в Рівному за понад 20 мільйонів було продано готель «Мир», а за радіозавод з його багатьма корпусами та ділянкою землі 15 гектарів у межах міста чомусь очікують отримати менше. Тож після проведеного конкурсу-аукціону довелося підготувати звернення за підписом голови облдержадміністрації до голови Фонду держмайна Валентини Семенюк, щоб вона звернула увагу на умови продажу радіозаводу. Нехай приїдуть і перевірять факти — наскільки якісно він був підготовлений до продажу. А щодо конкурсу, то головне, щоб він проводився прозоро та відкрито: потрібно, щоб знайшовся такий покупець, який зміг би відновити на радіозаводі виробництво, а не спритні бізнесмени, які через день розпродадуть і заводські корпуси, і заводську землю по частинах.
<P>Богдан ДЕМ’ЯНЧУК.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса