Статті

Реабілітація військових чи збагачення директора табору “Джерельце”?

Ця стаття почалась із повідомлення рівненської журналістки Інни Білецької в соціальній мережі “Фейсбук”. Там йшлося про цікаву схему. Вона стосувалась грошей, виділених на реабілітацію демобілізованих бійців, котрі брали участь у  бойових діях на Донбасі. Однак, схоже, реабілітація перетворилась на чиєсь покращення матеріального становища. Журналісти сайту “ВСЕ” розбирались в ситуації.

Нервових прошу не читати!!! Рецепт від оздоровчого табору “Джерельце”:
1. Подаємось на тендер.
2. Виграємо тендер на два ляма.
3. 18 грудня підписуємо договір з новісєнькою структорою – Державною службою у справах ветеранів і учасників АТО.
4. З 14 грудня до 30 грудня. За цей час робимо таке –
реалізація шести заходів з психологічної реабілітації: 1. Психологічна просвіта та консультування, 2. Психологічна діагностика, 3. Підбір методів психологічної реабілітації, 4. Психологічна допомога (терапія), 5. Психологічна корекція та проектування майбутнього, 6. Профілактика та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини для 600 отримувачів послуги.
5. 30 грудня отримуємо 1 млн 77 тис. грн. Збираємо список з 198 атошників, який нікому не показуємо. Чеків і накладних не надаємо навіть КРУ І СБУ.
Урааааа мільйон витрачено!
За інфою, яку Діані Гордійчук надали бійці – їм телефонували і пропонували за півтори тисчьонки поставити підпис, що вони пройшли реабілітацію. Ітого – на кожного списали 5300, 1500 дали, решта куди? Директорка табору “Джерельце” каже – біда чорна – чотири місяці без зарплати
“, – написала Інна Білецька на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук”.

За інформацією звернулись до відповідних структур обласної влади. У департаменті соціального захисту населення Рівненської ОДА сайту “ВСЕ” розповіли, що в області багато різних програм для ветеранів АТО.

– У нас 19 закладів, що дозволяють пройти психологічну реабілітацію чи підвищити кваліфікацію бійців АТО. Це і автошколи, і ВНЗ. Там різні курси… – розповів начальник департаменту соціального захисту населення ОДА Віталій Ундір. – Щодо оздоровчих закладів, то у нас таких чотири чи п’ять. Проводяться тендери на всеукраїнському рівні. Стосовно “Джерельця”, то заклад у підпорядкуванні департаменту сім’ї, молоді та спорту.

groshi_ato_4

“Комфортабельні” кімнати “Джерельця”

Прояснити ситуацію ми спробували у заступника голови Рівненської облдержадміністрації Світлани Богатирчук-Кривко, яка якраз і відповідає за сферу соціального захисту, медицини та гуманітарний напрямок. Однак телефон Світлани Кирилівни уперто не хотів відповідати.

Натомість погодився говорити голова спілки ветеранів АТО у Здолбунові Валерій Багамєдов. Нагадаємо читачам, саме він допомагав на виборах одному з голів Рівненської обласної ради, радикалу Володимиру Ковальчуку. А пізніше пана Валерія, за рішенням облради, було обрано в кадрову комісію при обласному управлінні Національної поліції. Як розповідає пан Багомєдов, він був одним із тих, хто проходив реабілітацію в “Джерельці”.

– Мені в грудні зателефонували з соціальної служби. Запропонували відпочить у “Джерельці”. Здається, згодом на картку надійшло відшкодування за дорогу в сумі 1500 грн. Точно сказати не можу, бо тоді були й інші надходження. Та, здається, 1500. Ми туди з бійцями “Горині” їздили. Нам вмикали різні фільми, музику заспокійливу і психолог щось вчив. Та, чесно кажучи, умови далеко не хороші: “совдепівщіна” повна, – каже Валерій Багамєдов. – Іноді здавалось, що там можна вовком вить. Як діти відпочивають у тих умовах, не знаю. Але дівчата-працівниці намагались догодити. Фільми часом були російською, але це дрібниці. Я відверто скажу – часто їздив на ніч додому. Хотілось побути з сім’єю. Та і гроші на дорогу дали, то це було не проблемно. Годували там не дуже. Але пацани їздили. От побратим Олег доньку свою взяв і з нею там був більше 10 днів. Були і такі, що гроші на відшкодування дороги брали, а самі не їздили. По часу не виходило чи просто не хотіли. Та зараз незрозуміло, чому постійно дзвонять з СБУ, викликають хлопців моїх, викликають мене за коментарями. Це вже трохи дістає.

groshi_ato_2

Так виглядає “реабілітація” бійців АТО

Щоправда, як виявилось, не всім пропонують пройти навіть таку реабілітацію. Як розповів один із демобілізованих бійців, який попросив не вказувати його прізвища, реабілітація бійцям потрібна. Але отримати її на достойному рівні не виходить.

– Я демобілізувався ще в серпні минулого року, але досі не можу нормально спати –  сниться війна. Майже увесь термін служби наша рота тримала позиції неподалік Донецького аеропорту: Тоненьке, Водяне, Піски. З найпершого складу роти додому повернулись живими до десяти чоловік, – розповідає демобілізований боєць 93-ї бригади Петро. –  Уві сні, до слова, досі воюю, хлопці сняться. Може, і треба було б якусь реабілітацію пройти чи до психолога звернутись, але щось не чув, щоб у нас в області цим хтось займався.

Але давайте повернемось до початку нашої статті і візьмемо калькулятор. На реабілітацію одного бійця виділялось 5300 гривень. З них на руки вони отримували 1500 гривень. Відповідно, 3800 маємо у залишку. Як розповідають демобілізовані, які все ж проходили “реабілітацію”, курс тривав 10 днів. Витративши всього кілька хвилин, ви можете знайти в інтернеті на цю ж суму безліч пропозицій в українських санаторіях за системою “все включено” з лікуванням і «ведмедями».

Наприклад, згідно з прайсом розкрученого і недешевого санаторію “Червона калина”, путівка сюди (проживання, харчування і лікування) обійдеться в 360 гривень на добу. Це вже з урахуванням податків. Про інші варіанти і ціни, просто скромно промовчимо.

На жаль, журналістам сайту “ВСЕ” не вдалось отримати коментар у директора табору “Джерельце” Алли Кучер. Стаціонарні телефони закладу і мобільний не відповідали. Натомість є відео, зняте журналістами раніше, де пані Алла жаліється на скруту і безгрошів’я.

alla_kucher

Щоправда, навіть побіжно полиставши сторінку Алли Кучер у соціальній мережі “Фейсбук”, можна зрозуміти, що “скрута” стосується виключно очолюваного нею закладу. А щодо іншого… З цим зараз розбираються “відповідні органи”. Чи розберуться – це вже інше питання.

В народі кажуть: “Кому війна, а  кому мати рідна…”.

P.S. Пісня про Росію, але чомусь підходить під нашу українську реальність.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса