Новини

Реальна вартість долара — 2,71 гривні

<P>Журнал The Economist опублікував щорічний “Індекс бігмака”. Цей показник уже 22 роки найбільш наочно оцінює купівельну спроможність різних валют за допомогою ціни гамбургера. Відповідно до індексу бігмака, український бургер удвічі дешевший, ніж його американський побратим. Це означає, що реальна вартість долара в Україні — 2,71 гривні, а не нинішні 5,03.
<P>Згідно з останніми даними дослідження, популярний сендвіч можна купити в ресторанах McDonald’s в Україні майже в два рази дешевше, ніж у США. Фактично, це значить, що наша валюта недооцінена на 41%. Нарівні з валютами країн Південно-Східної Азії гривня входить у десятку найбільш недооцінених світових валют.
<P>Відповідно до індексу бігмака, найбільш недооціненою в світі валютою є китайський юань. Він “відстає” від своєї реальної вартості на 58%. Недооцінили свої валюти й у Єгипті, Індонезії, Малайзії, на Філіппінах і в Таїланді. А от розвинені країни, навпаки, переоцінюють свої національні валюти. Іноді більш ніж удвічі. Наприклад, в Ісландії цей показник становить 123%, у Норвегії — 102%.
<P>У ЄС американцеві, щоб поласувати улюбленим бігмаком, доведеться викласти майже на чверть більше грошей, ніж на батьківщині. На цьому тлі білою вороною виглядає японська ієна, вартість якої занижена на 33%.
<P>При цьому у випадку з Україною не все так просто. Традиційно вартість товарів у закусочних McDonald’s у всіх регіонах однієї країни повинна бути приблизно однакова. В Україні ж вартість їжі McDonald’s у різних містах істотно відрізняється. Зокрема, це виявилося при порівнянні Києва і Ялти. Олег Гончаренко, менеджер з маркетингу “МакДональдз Юкрейн”, пояснив збільшення цін у ресторанах кримських міст сезонним попитом. “На літній час ми збільшуємо кількість співробітників у кримських ресторанах, при цьому компанія бере на себе витрати на проживання й відрядження співробітників”, — пояснив представник мережі фастфудів, повідомляє Ринок.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса