Новини

Режисер “Тараса Бульби” шукав у Дубні натуру.

<P>Автор сценарію та режисер фільму “Тарас Бульба” Віктор Гресь днями побував у Дубні, аби на власні очі побачити місцевість, яку описав у своєму творі Микола Гоголь. Відмову від зйомок Жерара Депардьє, про яку “ГАЗЕТА” повідомляла в номері за середу, Віктор Гресь волів обійти.
<P>— Я побачив його в якості іншого персонажа, — запевнив. — А персонаж Бульби — це роль Олексія Петренка.
<P>Дубно справило враження на режисера. Гресь із захопленням розглядав замкові мури, щось перепитував, коментував та знімкував цікаві, на його думку, моменти на невеличку цифрову камеру. На запитання, чи можливо знімати фільм про Дубно не знімаючи його у Дубні, — відповів досить щиро:
<P>— Моє завдання зробити так, аби кожен, хто переглядатиме цей фільм, неодмінно відчув дух Дубна, який колись відчув і прагнув передати Микола Гоголь. І я робитиму усе, щоб насправді так і було. Звичайно, що це непросто. Ось, для прикладу, рів із водою. Так, у Дубні є рів, але він не є таким, як той, що описаний у повісті. Уже зараз бачу, що доведеться об’їздити чимало гарних українських місцин, аби по крупицях зібрати той особливий колорит, відтворений Гоголем.
<P>Місія непроста, адже, зі слів режисера, знімаючи навіть у тому ж Кам’янці-Подільському, треба зробити усе, щоб глядачеві жодним чином не спало на думку, що то за місто та фортеця. Незважаючи на те, що Дубно суттєво змінилося із тих давніх часів, Віктор Гресь усе ж узяв на себе сміливість та пообіцяв дубенчанам відзняти кілька епізодів у місті та його околицях. Адже знайшов краєвиди, що відповідають тій епосі.
<P>Майбутній фільм не буде спільним українсько-зарубіжним проектом. Герої стрічки розмовлятимуть лише українською.
<P><STRONG>Інна МОСКАЛЬЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса