Новини

Рівне чекає зима без тепла

<P>Підключати до теплопостачання житловий фонд Рівного ще у вихідні розпочали комунальники. Тепло в суботу отримали лікарні, школи та дитячі садочки. З понеділка батареї стали теплими в будинках, мешканці яких з комунальниками розрахувалися на понад 90 відсотків. Хто заплатив менше, тепло отримає в останню чергу.
<P>
<BR>Ліміти газу в столиці рівненські чиновники вибивали двома групами. Одна їздила на поклін до керівництва НАК “Нафтогаз України”, а інша вела переговори з ДК “Газ України”.
<P>— Нам вдалося довести показники проплати за газ до 92 відсотків, бо торік їздили з 76-ма, — сказав на прес-конференції перший заступник міського голови Рівного Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ. — Такий рівень досягнули за рахунок того, що КП “Теплотранссервіс” взяло кредит на суму 1,7 мільйона гривень, а КТП “Комуненергія” — 3,4 мільйона. Рівень проплати населення не підвищився.
<P>Рівненські можновладці, які вели переговори, кажуть, що газопостачальники налаштовані категорично. Як наголосив пан Хмилецький, “мова стоїть конкретно й чітко — ми даємо кошти, а нам виділяють газ”.
<P>— Газ безкоштовно ніхто не дасть, — підтвердив директор КП “Теплотранссервіс” Петро СЕРГІЙЧУК. — Підприємство має повністю розрахуватися за надані ліміти.
<P>Блакитне паливо на потреби Рівного та області газопостачальники виділили лише на жовтень. Заступник голови Рівненської ОДА Володимир НОВАК зазначив, що від рівня та своєчасності оплати споживачами послуг тепловиків залежатиме виділення області газу на подальші місяці.
<P>— Якщо ми стовідсотково не заплатимо за газ у жовтні, то зупиниться все місто, — підсумував керівник КП “Теплотранссервіс”.
<P>Загалом, поточний борг споживачів Рівного перед комунальниками становить 2,7 мільйона гривень. Петро Сергійчук переконує, що за тепло не платять забезпечені споживачі, які мають два-три автомобілі. За його словами, влітку тепловики міста подали 3,5 тисячі позовних заяв до суду, щоб стягнути заборгованість. В одній з газет навіть друкували списки будинків, де зафіксована найбільша заборгованість за квартплату та тепло.
<P>— Дехто погасив заборгованість, а деякі споживачі — ні, — зізнався пан Сергійчук. — Тому ті будинки, де оплата за теплопостачання становить менше 90 відсотків, підключатимуться до тепла в останню чергу.
<P>Зі свого боку, секретар Рівненської міської ради Юрій Торгун просив журналістів у матеріалах “бити на совість та мораль боржників”:
<P>— Не можна построїть “цветущую жизнь в отдельно взятому” селі. Так само не має можливості подати тепло в обхід боржників безпосередньо тому, хто заплатив. Тому просимо повпливати споживачів на злісних боржників, бо все місто зав’язане на одне. Це люди, які спілкуються з нами, ходять між нами та просто собі тихенько сміються над всіма. І думають, що нічого ви нам не зробите, бо громадськість наполяже і все одно подасте тепло.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса