Новини

Рівне обігріють теплом ХАЕС

<P>Альтернативний проект теплозабезпечення Рівного, Здолбунова, Острога та Квасилова ініціював голова Рівненської обласної ради Олександр ДАНИЛЬЧУК. Будинки й квартири споживачів цих міст планується обігрівати водою, яку використовують у виробничому циклі Хмельницької АЕС.
<P>Ідея альтернативного проекту належить фракції БЮТ в обласній раді. Олександр Данильчук уже побував з робочою поїздкою у Нетішині Хмельницької області, де зустрівся з генеральним директором Хмельницької АЕС Миколою ПАНАЩЕНКОМ. У переговорах про спільні заходи щодо реалізації проекту взяли участь міський голова Кузнецовська Володимир КОРОВКІН і голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів і податків Олег ХОМИЧ. Атомники дали принципову згоду.
<P>— Сьогодні існують всі можливості здійснити перекидку тепла з Нетішина, — заявив пан Данильчук. — Проект дозволить суттєво знизити тарифи на тепло у цих містах.
<P>Голова обласної ради зазначив, що за попередніми підрахунками на реалізацію проекту піде приблизно 250 мільйонів гривень. За словами Олександра Данильчука, також необхідно шукати інвесторів. Аналогічний проект реалізується у Кузнецовську, який повністю обігріває Рівненська АЕС. Міський голова Кузнецовська Володимир КОРОВКІН зауважив, що завдяки Хмельницькій АЕС Рівне, Здолбунів, Острог і Квасилів можуть отримати дешеве тепло. За його словами, сьогодні собівартість однієї гігакалорії тепла в Кузнецовську в десятки разів менша, ніж в обласному центрі.
<P>— Велику роль тут відіграватимуть капітальні витрати, пов’язані з прокладанням трубопроводів і облаштуванням додаткових бойлерних установок, — підкреслив пан Коровкін. — Наскільки вдасться знизити тарифи на тепло, можна сказати, коли проектна організація назве собівартість будівельно-монтажних робіт проекту.
<P>До речі, тарифи на теплопостачання в Кузнецовську затверджує Національна комісія з регулювання електроенергетики. Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської атомної електростанції Валерій ШИНКАР вважає, що теоретично реалізувати альтернативний проект теплозабезпечення Рівного, Здолбунова, Острога та Квасилова цілком можливо, але для цього необхідні великі кошти.
<P>— Не варто хвилюватися про шкідливість тепла від атомної станції для здоров’я людей, — підкреслив пан Шинкар. — Сьогодні мешканці Кузнецовська часто використовують гарячу воду з Рівненської АЕС для приготування їжі.
<P>Володимир МИКОЛАЙЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса