Новини

Рівне: розмір квартплати не покривав фактичних витрат на експлуатацію житла, тому був затверджений новий тариф, – думка

<P> Основними причинами для підвищення вартості квартплати в Рівному стало те, що розмір старого тарифу не покривав фактичних витрат, пов’язаних з експлуатацією житлового фонду, і, відповідно, збитковість ЖКП постійно зростала.
<P> Про це повідомив начальник управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому Юрій Собчук.
<P> Житлово-комунальні підприємства Рівного в 2004 році зазнали збитків від застосування тарифів на квартплату, затверджених 2,5 років тому, в сумі 1 мільйон 970 тис.грн. За перше півріччя 2005 року збитки склали 993,8 тис.грн. Порівняно з минулим роком вони зросли ще на 10%. Це зробило неможливим здійснення подальшого утримання житлового фонду, відповідно до існуючих санітарних та технічних норм, – наголосив Юрій Собчук.
<P> Дотація на покриття різниці в тарифах у сумі понад 400 тис грн, яку виділяла Рівнерада житлово-комунальним підприємствам не змінила ситуації суттєво.
<P> Із часу затвердження старих тарифів зросли всі його складові: – ціни на пальне збільшилися з 1,38 грн. до 3,00- 3,60 грн., тобто в 2,2-2,6 рази (без ПДВ).Частка пального в структурі собівартості складає 10-12%; розмір мінімальної заробітної плати з 165 грн. збільшився до 332 грн., тобто в 2 раза. Частка заробітної плати в структурі собівартості складає 30%; – на 50-100% % підвищилися ціни на матеріали, послуги підрядних організацій, які здійснюють в житловому фонді експлуатацію ліфтів, інженерного обладнання, санітарну очистку, тощо. Тому для поліпшення стану ЖКП та цієї сфери в цілому, 30 листопада й були затверджені нові, підвищені тарифи на квартплату.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса