Новини

Рівненщині урізали фінансовий план, але податківці й митники все одно невдоволені

<P>Здавалося, мало хто вірив у те, що голова Рівненської облдержадміністрації Василь Червоній подасть у Верховний Суд позов на Міністерство фінансів через завищений для області річний план відрахувань до Держбюджету. Однак погрози все-таки виявилися дієвими, бо нещодавно Рівненщині зменшили обсяг сплати коштів до державної скарбниці.
<P>Поступки Міністерства фінансів — неабиякий привід для радощів голови Рівненської ОДА Василя Червонія, оскільки відрахування до Держбюджету у цьому році області зменшили на 186 мільйонів гривень. А це при тому, що він міг позбутися посади, бо за невиконання плану Міністерства фінансів на січень-серпень екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко погрожувала звільненням. У своє виправдання Василь Червоній заявляв, що “у Мінфіні займаються політиканством та темної ночі Рівненщині накинули 250 мільйонів гривень”.
<P>Поява в урядових кріслах нових людей змінила фінансову погоду над Рівненською облдержадміністрацією. Перегляд річного плану відрахувань до Держбюджету розпочався після зміни міністра економіки Сергія Терьохіна на Арсенія Яценюка. Начальник обласного управління фінансів Людмила Кушнер зауважила, що досвідчений банкір в урядовому кріслі пообіцяв знизити завищені для Рівненщини показники сплати коштів до Держбюджету.
<P>Як виявилося, Арсеній Яценюк дотримав слова. Адже відрахування рівненським податківцям зменшили на 77 мільйонів гривень, а митникам — на 116 мільйонів. Хоча місцеві збирачі податків та митних зборів не дуже задоволені від поступок Мінфіну.
<P>Для виконання річного плану рівненським митникам все одно не вистачає кілька мільйонів. До кінця року їм необхідно “здати” у Київ 18 мільйонів. Як підкреслив заступник начальника Рівненської митниці Микола Маркевич, справитися з цим завданням виявиться складно, бо протягом останніх двох місяців сума митних зборів не перевищує 13,5 мільйона гривень.
<P>Натомість податківцям до Нового року необхідно зібрати до Держбюджету 55 мільйонів гривень. За словами виконувача обов’язків голови ДПА в області Валентина Германа, на сьогодні вони виконали річний план Мінфіну на 88,4 відсотка.
<P>— Через те, що поза увагою залишилися два види податків: збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ для усіх форм споживачів, які надто завищені, — розповів пан Герман, — для виконання завдання Міністерства фінансів нам не вистачає приблизно 10,5 мільйона гривень. Відтак, податкова шукає резерви, щоб перекрити зазначену суму.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса