Новини

Рівненська облрада відхилила друге подання прокурора області щодо притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Маслія

<P><FONT color=#0066cc><FONT color=#000000>Депутати Рівненської обласної ради відхилили подання прокурора області щодо притягнення до кримінальної відповідальності їхнього колеги Ярослава Маслія.</FONT></FONT>
<P> “За” таке рішення проголосувала більшість депутатів Рівненської обласної ради 9 січня під час третього пленарного засідання тридцятої сесії облради.
<P> Із проханням дозволити притягнути до кримінальної відповідальності депутата обласної ради, колишнього начальника обласного управління охорони здоров’я Ярослава Маслія прокурор Рівненщини звертається вже вдруге. Цього разу йшлося про кримінальну справу за фактом заволодіння чужим майном та зловживання службовим становищем під час придбання обладнання для обласного онкологічного диспансеру. Представник обласної прокуратури заявив, що внаслідок порушень, скоєних колишнім начальником управління охорони здоров’я РОДА, завдано збитку на суму понад один мільйон гривень.
<P> Голова Рівненської ОДА Василь Червоній наполягав, щоб це питання голосувалося в поіменному режимі. Така ініціатива, підтримана головою обласної ради не набрала необхідної кількості голосів, тому голосування відбулося в звичайному режимі.
<P> Незважаючи на аргументи прокурора, депутати більшістю голосів (34 з 47 присутніх у залі) відхилили подання та не надали згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Маслія.
<P> Голова обласної ради Роман Василишин негативно висловився з приводу чергового подання прокурора стосовно Ярослава Маслія. “Не варто черговий раз черговий раз безпідставно піднімати одну й ту саму тему. Навіщо нищити людину, він уже достатньо постраждав”, – наголосив Роман Василишин.
<P> Голова Рівненської ОДА Василь Червоній розкритикував таке рішення обласної ради. Він заявив, що депутати стають на заваді розгляду кримінальної справи в суді.
<P><I> ДОВІДКОВО: Уперше подібне подання щодо Ярослава Маслія обласна рада розглядала у листопаді 2005 року. Тоді депутати більшістю голосів відхилили прохання прокурора. Вони вирішили, що у фінансових махінаціях, за фактом яких порушено кримінальну справу, Маслій був лише виконавцем, тому відповідати за них мають організатори. Йдеться про вексельну справу, яка була здійснена в 1999 році. Тоді за рішенням обласної ради для закупки медичного обладнання для обласної клінічної лікарні був виписаний вексель обласного фінансового управління на суму понад 96 млн. грн. Ярослав Маслій, який тоді був головним лікарем обласної клінічної лікарні, передав цей вексель київській фірмі, що мала доставити обладнання, але оплатив ці послуги ще до поставки обладнання. Саме у цьому його й звинувачують. Прокуратура наголошує на тому, що обладнання поставлено невчасно і вартість йог була дуже завищена. За цими звинуваченнями його вже затримували. Після рішення суду його відпустили, однак із СІЗо він потрапив до лікарні. Перенесений інсульт, мав важкі наслідки для його здоров’я. </I>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса