Коментарі

Рівненські лікарі прогнозують глобальну епідемію грипу

<P>Кожні 25-30 років відбувається глобальна епідемія грипу у всьому світі. Рівненські епідеміологи стверджують, що вона має проявитись з року на рік. Але цього разу існує загроза мутації людського грипу з пташиним. При подібному розвитку подій, захворіють мільйони людей, а смертність може досягнути рівня, коли не буде кому займатись похованням.
<P>Таку картину апокаліпсису зобразив завідувач епідеміологічного відділу Рівненської обласної санепідемстанції (СЕС) Анатолій Рєзніков, додавши, що з цим можна боротися, повідомила прес-служба Рівненського прес-клубу в понеділок.
<P>До способів боротьби епідеміолог відносить загальне інформування населення, обмеження вільного пересування свійських птахів у селах та навіть… написання школярами диктантів про пташиний грип.
<P>Попри те, що у людей і тварин 200 спільних хвороб, все ж людський організм здатен пристосуватись до нових інфекцій. У цьому переконаний директор Інституту епізоотології Академії аграрних наук України Микола Мандигра.
<P>„Існують актуальніші соціальні проблеми суспільства, які забирають більше життів, аніж грипи, туберкульози та ГРЗ разом взяті”, — сказав пан Мандигра.
<P>За його словами, в Криму зимує близько мільйона птахів, які навесні повернуться додому і можуть принести із собою досить неприємний подарунок.
<P>Як запевняє начальник управління ветеринарної медицини в Рівненській області В’ячеслав Крижанівський, у рівненській дослідницькій лабораторії щомісяця проводяться розтини голубів, індиків, курей та всіх інших домашніх та диких птахів.
<P>„За цей рік вже здійснено більше двох тисяч таких досліджень і жодних ознак пташиного грипу не знайдено”, —зазначив пан Крижанівський.
<P>Наразі мешканцям Рівненщини більше загрожує звичайний грип. Хоча нині захворюваність становить 38 відсотків від епідеміологічного порогу (трохи більше чотирьох тисяч хворих), наприкінці лютого може спалахнути епідемія.
<P>„Через ускладнення, викликані грипом, минулого року померло троє рівнян, — говорить завідувач інфекційного відділення для дорослих Рівненської центральної міської лікарні Сергій Дорошенко. — У лікарні вже приготовлені палати на 10 ліжко-місць для жінок з можливими ускладненнями від грипу і стільки ж для чоловіків”.
<P><A href=”http://hotline.net.ua/”>ІА «Гаряча Лінія»</A>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса