Новини

Рівненські військові служитимуть у Ліберії

<P>30 жовтня зі Львова відлетіли три сотні українських миротворців до африканської Республіки Ліберія. Серед них є й рівняни.
<P>— Повертаючи статус військовослужбовця, Збройні сили України потребують поновлення кадрів та технологій, а на службу приймають лише за контрактом, — пояснює військовий комісар Рівненського міського військового комісаріату підполковник Дмитро Оксенюк. — Перший контракт укладається на три роки, наступні — на п’ять, з яких сумарно два доведеться провести у наряді, а три — вдома.
<P>Так, з миротворчою метою 30 жовтня за контрактом до африканської Республіки Ліберія відбув костопільчанин молодший сержант Віталій Мельничук:
<P>— Нещодавно у серпні повернувся із Косово, де “миротворив” цілий рік. Там працював кухарем, що й робитиму півроку в Африці. Різниця відчуватиметься лише у кліматі та етнічних особливостях країни, адже у Ліберії 50 відсотків мешканців — язичники, там панує канібалізм, а ночами чути далекі звуки барабанів у племенах. Трапляється, що за кордон їдуть і жінки, але чоловіки намагаються брати всі обов’язки максимально на себе.
<P>— Про поступовий перехід на контрактну основу служби у Збройних силах України вийшов Указ Президента ще у 2002 році. Так, з 2010 року солдат строкової служби вже не буде — це одна з умов реформування Збройних сил України, — знайомить детальніше з умовами служби начальник відділення комплектування військовослужбовців за контрактом Рівненського обласного військового комісаріату майор Ігор Киричук:
<P>— Служба за контрактом — одне з питань реформування, яке відповідає сучасній моделі військ розвинених країн. На базі основних підрозділів збройних сил: сухопутних військ, повітряних сил, військово-морських сил проводиться експеримент, який полягає у повному переході військових на контрактну основу служби. Одна з них 30-та окрема механізована бригада у Новограді–Волинському на Житомирщині. Армія сьогодні гарантує грошове, харчове та речове забезпечення, — резюмував пан Киричук.
<P>Умови контрактної служби
<P>На службу за контрактом можуть вступати особи, яким від 18 до 40 років. Від хлопців вимагають строкову службу в армії або професійно-технічну освіту чи вищу освіту. А жінці вистачить навіть повної середньої освіти, щоб стати військовою людиною.
<P>Щоб підписати контракт, слід написати заяву до військового комісаріату та заповнити анкету, а у військкоматі запропонують пройти тестування на профпридатність та схильність до суїциду.
<P>Коли контрактник підписує окремий контракт для закордонної служби з миротворчою метою, то в основному контракті йому враховується один рік служби за два та зберігається за ним зарплата протягом перебування за кордоном.
<P><STRONG>Ірина БУДНЯКОВА</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса