Коментарі

Рівненському ливарному загрожує зупинка

<P>Пікетувати обласну державну адміністрацію та повністю зупинити Рівненський ливарний завод погрожують сьогодні, 23 листопада, його працівники. Таке рішення вони прийняли цього вівторка на загальних зборах трудового колективу. Страйкувати робітники зібралися через чвари між власниками заводу. Акціонери більше року не можуть затвердити генерального директора підприємства: один не влаштовує власників, іншого — не хоче колектив.
<P>У жовтні 2006-го рада акціонерів ЗАТ “Рівненський ливарний завод” прийняла рішення звільнити генерального директора Валерія Канського, який тут пропрацював вісім років (“ОГО” №30 від 26 липня). На його місце власники запропонували нового директора — Валерія Марчука, який десять років тому вже очолював цей колектив.
<P>— У жовтні 2006 року рада акціонерів призначила мене на посаду, — розповів директор заводу Валерій МАРЧУК. — Я вже рік не можу приступити до роботи, бо теперішній не хоче звільняти крісло. Ми подаємо в суд, і він також. Все одно я генеральний.
<P>Втім колектив з рішенням акціонерів не погоджується. Робітники запевняють, що власники намагаються змінити керівництво заводу, аби зупинити та продати підприємство. З новим-старим керівником, розповідають, вони добре знайомі. Кажуть, у дев’яностих саме він майже довів завод до банкрутства.
<P>— Я працюю тут другий десяток років, — розповідає робітник заводу Вадим ОВСІЙЧУК. — Добре пам’ятаю, як ми занепадали, коли у 1995–1997 роках заводом керував Валерій Марчук. Мені здається, якби акціонери поставили не його, а когось іншого — проблем не було б. Він уже один раз нас опустив до ручки, а тепер знову хоче.
<P>Працівники заводу вимагають у акціонерів залишити чинного керівника, власники ж показують рішення суду і констатують — Валерій Канський звільнений за розкрадання майна. А для того, щоб розтягування ливарного не продовжувалось, — пояснюють акціонери, — ухвалою третейського суду накладено арешт на майно заводу. Однак Валерій Канський такі ухвали називає незаконними, третейський суд — кишеньковим, а своє звільнення — замовним.
<P>— Я відмовився платити гроші заводу фізичним особам або підставним фірмам акціонерів, тому я і став непотрібним, — наголошує Валерій КАНСЬКИЙ. — Вони ставлять свого чоловіка, бо з ним добре буде вирішувати всі фінансові питання.
<P>Працівники заводу звертатимуться до правоохоронних органів, керівників Рівненського району (підприємство діє у с.Городок) та області. Валерій Канський на зборах трудового колективу переконує: завод хочуть довести до банкрутства. А він — остання перепона. Водночас директор головного акціонера ЗАТу — ТОВ “Фірма “Восток” (м.Харків), голова наглядової ради ЗАТ Ілля КОШКІН ці твердження заперечує. Запевняє: колектив як працював, так і працюватиме, а заробітна плата зростатиме:
<P>— Ми готові йти на будь-які компроміси. Але законів будемо дотримуватися. І ще одне: людина, яку ми звинувачуємо у розкраданні майна, тут працювати не буде.
<P>На зборах трудового колективу, які відбулися у вівторок, побували представники Рівненської райдержадміністрації та податківці. Поки від коментарів вони відмовляються, втім обіцяють днями з’ясувати всі деталі конфлікту. Самі ж працівники вже в п’ятницю пообіцяли страйкувати під стінами районної та обласної держадміністрацій, а потім і зовсім зупинити ливарний завод.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса