Новини

Рівненських щурів розкупили

<P>З наближенням року Жовтого Земляного Щура багатьом приходило в голову зробити “оригінальний” подарунок й презентувати комусь саме таку тваринку.
<P>Про це свідчить і шалений попит на щурів у всіх можливих місцях продажу Рівного. Їх там просто немає — розкупили. Якщо все ж вирішили подарувати комусь пацюка, кілька корисних порад для догляду за ним стануть у пригоді.
<P>
<BR>Вибираємо щурика
<P>Вас не лякають довгий хвіст та не надто гарна слава? Не боїтеся маленьких лапок та гострих зубчиків? Тоді можете сміливо йти купувати щуреня.
<P>— Щуреня, як і будь-яку іншу домашню тваринку, слід вибирати ретельно, — розповів продавець-консультант одного з зоомагазинів Рівного Володимир. — Він не повинен бути надто худим чи надто великим. Адже це може згодом позначитися на тривалості його життя. Загалом щуренят виносять на продаж у віці двох місяців. Це найкращий час для того, щоб він звик до нових господарів, а вони могли його виховати. Такий пацючок повинен бути в міру вгодованим та бути приблизно 10–12 сантиметрів завдовжки (довжина хвоста не враховується).
<P>Продають здебільшого лабораторних щурів. Тому улюбленця можна обрати й за окрасом. Вони здебільшого чорні, білі (найпоширеніші), руді (персикові) або димчасті (блакитні). Для справжніх натуралістів є й бурі, які мало чим відрізняються від звичайних пацюків, які водяться у якомусь підвалі. Рідше трапляються двоколірні, але в цьому випадку переважає один колір. Триколірних щурів, на відміну від котів, не буває.
<P>Обираючи нового друга, також слід звернути увагу на його жвавість — здоровий пацючок у кутку не сидітиме.
<P>
<BR>Годуємо-поїмо
<P>Щурика обов’язково слід брати на руки з наймолодшого віку. Інакше ви ризикуєте виростити полохливу тваринку, яка боятиметься й від того кусатиме не лише вас, а й усіх, хто захоче її потримати. Але це не означає, що пацючок не повинен мати “окремої квартири”.
<P>— Зі щуриком, як і будь-якою іншою тваринкою, потрібно гратися, — продовжує пан Володимир. — Але весь інший час він має проводити у клітці. Інакше ви можете залишитися без дорогих вам речей. Він все ж таки гризун, тому гуляючи просто так по квартирі, він може зіпсувати чимало речей гострими зубками.
<P>Клітки для щурів є різноманітного розміру та форм. Проте ідеальним залишається все ж класичний варіант — прямокутна клітка розміром 50 на 20 на 25 сантиметрів з годувальницею та поїлкою. Додаткових “колесиків” чи інших іграшок купувати не потрібно — щурі не хом’ячки.
<P>Годувати можна будь-чим — щурі всеїдні. Основним кормом вважаються зернові (спеціальні суміші з ячменю, жита, кукурудзи, вівсяних пластівців). Проте до раціону можна, і навіть потрібно, додавати варені яйця, фрукти та овочі, навіть шматочки м’яса.
<P>Виховуємо особистість
<P>— На відміну від хом’ячків чи морських свинок, щурі наділені достатньо високим рівнем інтелекту, — додає продавець. — Вони не просто звикають до своїх господарів, а й з часом реагують на свою кличку та виконують певні команди. Наприклад, пацючка можна привчити підбігати до вас, коли стукаєте пальцями по столу. Навіть знаю випадок, коли домашній щур так здружився з котом, що врешті вони разом порозганяли всіх собак, які мали звичку пробиратися у двір приміського будинку.
<P>Головне в цій справі — почати виховання як можна раніше. Тоді ви не будете соромитися свого “неручного” улюбленця. До того ж насправді щурі кусають дуже рідко, лише коли їм роблять боляче. Частіше просто так кусають хом’ячки чи морські свинки.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса