Коментарі

Рівненський суд вже не притягає міністра до кримінальної відповідальності

<P>У п’ятницю, 25 листопада, суддя Рівненського міського суду Віктор Кухарець виніс ухвалу про порушення кримінальної справи відносно міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка. Для подальшого провадження її мали направити в Генеральну прокуратуру України. Але раптом все змінилося…
<P>У діях керівника міністерства суд вбачає злочин (стаття 382 ч.2 Кримінального кодексу України) — умисне невиконання рішення суду службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище. Покарання за цей злочин — обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
<P>Однак, зранку в понеділок, 28 листопада, служитель Феміди “дав задній хід”.— Я поспішив із рішенням, — говорить суддя Віктор Кухарець. — Потім, ще раз переглянувши законодавство, помітив, що таку ухвалу не можна виносити без державного виконавця департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, який направив подання до рівненського суду про притягнення міністра до кримінальної відповідальності.Для виправлення помилки міністру та державному виконавцю з Міністерства юстиції втретє направлять повістки (за першими двома вони не з’явилися — авт.). Цього разу суд перенесено на одинадцяту годину 21 грудня.У зв’язку з тим, що Віктор Кухарець виніс ухвалу при свідках, а на судовому засіданні був присутній журналіст “ГАЗЕТИ”, дивною видається спроба переграти рішення.
<P>Суддя також дав інші коментарі для преси і телебачення. Він розповів, що насправді відбулося лише перше судове засідання, а на 21 грудня призначено друге. Хоча кримінальна справа загрожує не обов’язково міністру, а, можливо, іншому посадовцю міністерства (хоча подання держвиконавця стосується саме міністра — авт.). Рівнянин Василь Царук, якого міністерство зобов’язане (судовим рішенням) поновити на посаді начальника матеріально-технічного відділу державного підприємства “Потенціал-ЕКО”, пояснює раптову зміну рішення можливим тиском на Віктора Кухарця. Але служитель Феміди це заперечує.— Я зателефонував судді і поцікавився, чому це рішення скасували. Віктор Кухарець запропонував зустрітися, — розповідає Василь Царук. — Коли я прийшов у його кабінет, він розповів, що поспішив з ухвалою і не написав її, хоча на засіданні в п’ятницю сказав мені прийти за нею у понеділок. Очевидно, на нього хтось натиснув.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса