Новини

Рівнерада голосуватиме без рук

<P>Останнім часом все більше суперечок на сесіях Рівнеради виникає під час підрахунку голосів. Нерідко депутати з тієї чи іншої фракції заявляють про незгоду з висновками лічильної комісії щодо голосування з принципових питань. Щоб покласти край непорозумінням, вирішено обладнати сесійну залу Рівнеради електронною системою голосування.
<P> Під час 14-ї сесії Рівнеради 19 липня, вирішуючи, як розподілити перевиконання бюджету, депутати вчергове згадали про електронну систему підрахунку голосів. Лідер фракції БЮТ Віталій ПЕРШОГУБА наголосив, що рада конче її потребує. Адже це пришвидшить роботу та допоможе уникнути неточностей при підрахунку голосів.
<P>— Результати голосування з найважливіших питань можна було б розміщувати на веб-сайті Рівнеради, аби виборці знали, як голосують їхні обранці.
<P>Міський голова Рівного Віктор ЧАЙКА повністю підтримав цю ідею. Він розповів, що у радах більшості обласних центрів такі системи вже встановлені. Чайка запропонував депутатам виділити гроші на систему з міського бюджету за результатами виконання бюджету за 9 місяців.
<P>— Якщо буде перевиконання, виділимо гроші та купимо нарешті необхідне обладнання, — підкреслив керівник міста.
<P>Крім витрат на техніку та її встановлення, швидше за все, міській раді доведеться “розкошелитися” й на нові робочі місця для депутатів, пристосовані до встановлення електронної системи голосування.n коментар
<P>— Систему “Рада”, якою обладнана сесійна зала обласної ради, та програмне забезпечення до неї, проектували у Рівному на підприємстві “Газотрон”, — розповів консультант інформаційно-аналітичного відділу обласної ради Василь ШЕВЧУК. — Її встановили наприкінці 90-х років, після цього кілька разів модернізували. Востаннє — минулого року, адже депутатський корпус мав збільшитися на 20 осіб, тож ми скористалися моментом та оновили електронну систему, поставили мікрофони на кожному робочому місці. Встановили нове табло на світлодіодах. Система багатофункціональна, вона не лише реєструє депутатів, фіксує результати голосувань, передає всі виклики від тих, хто бажає виступити, записує всі дані, у тому числі й тексти виступів. Якщо міська рада замовлятиме систему такого ж рівня, вона може обійтися приблизно в 100 тисяч гривень.
<P>Наталія НИРКОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса