Новини

Рівнерада продовжила оренду на “Дикому” на три роки

29 депутатів Рівнеради, після довгих дискусій, криків і суперечок, проголосували за продовження оренди землі на вулиці Здолбунівській на три роки, пише “Четверта Влада”.

Про це йшлося на сесії Рівнеради, яка відбувається прямо зараз.

Рішення «Про поновлення договорів оренди на вулиці Здолбунівській», що поблизу ринку «Дикий» депутати розглядали першим. За оренду – представники ринку «Дикий». Адже на вулиці вони облаштували стоянки автомобілів. Проти – депутат Рівнеради від «УКРОПУ» Юрій Сухий. Він виступає за те, щоб на Здолбунівській відновили дорогу. Він живе неподалік.

Доки депутати дискутували, продавці з ринку «Дикого» протестували під стінами Рівнеради. Вони виступали проти дій депутатів Юрія Сухого та  Ольги Криж. За інформацією ERVE.UA конфлікт між підприємцями та депутатами – противниками оренди триває більше року. Востаннє невідомі чоловіки побили депутата біля його будинку, коли той викидав сміття.

Мер Рівного Володимир Хомко категорично виступав за те, що ринок має бути.

– Ринок діє вже 25 років. Спроба закрити ринок вже була. Але я сказав, доки такий стан суспільства – цього не буде. Ярмарка на Шевченка так самао не має бути. Але ми йдемо на зустріч суспільству. З цього нічого не буде. Від цього шуму постраждало 5 тисяч рівнян. Ринок цей буде. Поки так розвиваються події в державі, – каже мер Рівного Володимир Хомко.

Депутат від «Укропу» Олександр Довжаниця висловив дещо іншу позицію:

– Даний проект рішення про продовження оренди цих земельних ділянок пройшов по всіх профільних комісіях, які не підтримали це рішення. Це оренда 4 місць– стоянок і декількох парковок де ці стоянки остануться – буде оренда чи ні. Якщо оренда дана підприємцям, які порушують всі роки правила оренди даних земельних ділянок, на цього є приписи Нацполіції, прокуратури, ДАБІ, Архітектури і навіть вашого міськвиконкому, – каже депутат, – Є затверджена схема парковки, яка не виконується всі роки. Якщо вона буде виконуватись – проблем нема. Стоянки як були так і будуть. Підприємцям від цього гірше не буде. Я скажу більше – суборенда ділянок – це більш плата ніж оренда.

Голова фракції «Самопоміч» Микола Бляшин запропонував компроміс: встановлення безоплатного сервітуту на право проходу і проїзду до сусідніх земельних ділянок за зверненням власників сусідніх ділянок найменш обтяжливим способом для орендаря. Але депутати не підтримали цю пропозицію.

У залі також були присутні мешканці Здолбунівської. Одна із них заявила, що ніхто з них не звертався з претензіями щодо порушення правил дорожнього руху.

– Ми всі мешканці вулиці були проти ринку. Ви розумієте, нас заставили насильно погодитисьза цей ринок. Досить проводити експерименти. Депутати не вічні. Ви підете через 5 років. Чому ви створюєте нам такі умови? – запитала мешувнка Здолбунівської.

Зрештою, після довгих дискусій і суперечок рішення підтримали. А тим часом під стінами Рівнеради і в самій залі пікетують й щодо інших питань: прийшли будівельники, через конфлікт, навколозабудови на Толстого 10.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса