Статті

Рівнян грабують навпомацки

<P>Найбільше рівнянам, які вирішили прогулятися темними закутками центрального парку, дошкуляють грабіжники. То мобілку відберуть, то поб’ють, знайдуть гроші — і їх позбудеться необачний перехожий. А найбільше заважає міліціонерам тих грабіжників ловити суцільна темрява. Ні тобі ліхтаря, ні освітленої вулиці поряд.
<P>На неосвітлені вулиці Рівного поскаржився членам міськвиконкому начальник міськвідділу міліції Віталій Чубаєвський. Саме це, за його словами, додає міліціонерам роботи, оскільки найчастіше грабіжники нападають на городян у темряві. За міліцейською статистикою, у 80% випадків грабіжники відбирають у своїх жертв мобільні телефони. Причому роблять свою «темну» справу у відповідну пору доби — після 21 години. Особливо принадними для них є неосвітлені куточки міського парку імені Шевченка. Тож саме тут скоюється найбільше пограбувань у місті. Причому, буває, зізнався п. Чубаєвський, що доки міліціонери оформляють документально пограбування в одному кінці парку, у другому — від рук грабіжників страждає ще одна жертва. «Поліпшення освітлення у вечірній час, — заявив головний міліціонер міста, — здатне зменшити кількість злочинів».
<P>Члени міськвиконкому з правоохоронцем погодилися. І доручили начальнику міського управління житлово-комунального господарства Юрію Собчуку, отримавши в міліції інформацію про місця, де найчастіше грабують рівнян, забезпечити там належне освітлення у вечірній час.
<P>Але сподіватися повністю позбавитися темряви на вулицях всього Рівного найближчим часом не варто. Як пояснив директор комунального підприємства «Міськсвітло» Олександр Лецкалюк, на це не вистачає коштів. Що ж стосується освітлення парку імені Шевченка, то воно може поліпшитися, якщо об’єднання міських парків культури і відпочинку виграє Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
<P>А поки що керівництво парку може допомогти рівнянам тільки порадою. Кажуть, не ходіть увечері — у темряві добропорядним громадянам у парку нічого робити. У темряві, кажуть, рівняни в парк ходять тільки для того, щоб лавки ламати і ліхтарі бити.
<P>
<BR>Коментар:
<P>Микола Кравчук, директор Рівненського міського об’єднання парків культури і відпочинку:
<P>— Ми подали на конкурс проект запровадження у парку нової енергозберігаючої технології освітлення. Виграні 800 тисяч гривень на реалізацію проекту допомогли б повністю замінити застаріле електрообладнання парку, яке нині часто виходить з ладу. Адже служить уже понад 40 років. А нині центр парку, вхід до нього з боку вулиці Соборної, господарський двір освітлюються у нас найкраще. Для прикладу, в інших містах України парки взагалі у нічний час не освітлюються. Бо хто ходить туди в цей час? Що там вночі робити? І які батьки відпускають, скажімо, свою дитину сюди уночі?

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса