Новини

Рівнян систематично труять ртуттю

<P>На вулиці Жуковського біля будинку №37 обласного центру впродовж місяця траплялися загадкові речі. Біля проїжджої частини вже втретє хтось розливає ртуть.
<P>Мешканці будинку лише розводять руками. Вони ніяк не можуть збагнути, звідки вона береться. Один із них, пенсіонер Василь, підмітив, що рідкий метал сріблястого кольору з’являється одразу після дощу…
<P>Перший випадок, за іронією, трапився 1 квітня. Рятувальники, отримавши повідомлення, підняли на ноги міліцію та СБУ. На місці виявили токсичну речовину біля бруківки вздовж усього будинку.Півдня рятувальники збирали її вперемішку з післядощовою грязюкою — загалом вийшло 250 грамів. Спеціалісти науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру УМВС Рівненської області встановили, що назбирана суміш містила 70 грамів чистої ртуті.
<P>Через тиждень подібне трапилося знову. Вдруге — ті ж самі процедури збору розлитого і встановлення його походження. Цього разу зібрали близько 30 грамів.
<P>Втретє, 19 квітня, рятувальники та експерти-криміналісти мали справу вже із 50-ма грамами ртуті.Хоч експерти й встановили, що не загрожує здоров’ю така кількість ртуті, однак вона сама по собі токсична.
<P>— Міліціонери працюють над тим, щоб затримати порушника порядку на вулиці Жуковського, — каже начальник міського відділу міліції Юрій Гасан.
<P>— Поки що підозрюваних не знайшли.Мешканці будинку знизують плечима, мовляв, не помічали нічого підозрілого.— Пригадую, років з дванадцять тому, коли був ще малий, то чув про щось подібне біля нашого дому, — розповідає мешканець будинку Леонід. — Кілька разів з інтервалом у тиждень тут вже розливали ртуть. А потім все стихло…Хтось із жильців зізнався, що в будинку проживають сім’ї, члени яких мають відношення до ВАТ “Газотрон” (єдине підприємство у місті, де на виробництві використовується ртуть — авт.). Колись працівники заводу цілими банками проносили рідкий метал через прохідну та зберігали вдома. Щоправда, не знали, що з ним можна робити. Але сподівалися, що може комусь знадобитися…
<P>Про два останні випадки телефоном повідомляв Олег Бойко, який працює лікарем-стоматологом. Щоранку його шлях на роботу пролягає через вулицю Жуковського.— Як лікар, дуже добре знаю, як виглядає ртуть, — розповідає пан Бойко. — Коли уперше побачив її, отак просто розлитою на вулиці, попросив знайому зателефонувати до рятувальників. Самому ж це зробити — тоді часу не вистачало. Другого і третього разу телефонував уже сам.Тож, сподівання нині лишень на те, що згодом правоохоронці знайдуть причетних до розлитої ртуті, а мешканці вулиці Жуковського відтоді почуватимуться безпечніше.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса