Статті

Рівнянам пропонують огірки з нітратами.

<P>Нещодавно працівники лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №1 м. Рівного оштрафували двох осіб, які реалізовували неякісну ковбасу. Сума штрафу становила аж 8,5 грн. Про це розповіла завідувачка лабораторії Світлана Лопацька під час розмови про те, як уберегтися від купівлі неякісної продукції на ринку. Рослинна і тваринна продукція з власних господарств має пройти перевірку перед тим, як її виставлять на прилавки. Ветсанекспертиза включає перевірку первинних документів та кілька досліджень м’ясної туші.
<P>— Минулого тижня не було таких випадків, щоб заборонили реалізацію птиці, — заявила пані Лопацька. — Однак в огірках, привезених кілька тижнів тому із Зарічненського району, виявлено завищену кількість нітратів.
<P>Фахівці ветсанлабораторії перед тим, як купувати м’ясо та вироби із нього, овочі чи фрукти, радять покупцям вимагати в продавців експертний висновок лабораторії. Тільки в такому випадку можна бути впевненим у якості товару. Якщо ж продавець не надав лабораторії ветеринарну довідку про стан здоров’я забитої тварини, то її м’ясо не перевірятимуть і воно не потрапить на прилавок. До речі, ветеринара можна викликати навіть на місце забою тварини.
<P>— У Рівному подібна довідка коштує 15 гривень, — розповів начальник міської лікарні ветмедицини Володимир Вільховик. — Спеціаліст виїжджає до замовника й проводить відповідні дослідження.
<P>Однак чимало відвідувачів міських ринків спокушаються на товар, який реалізовується просто із асфальту чи з рук. Тому заступник головного державного ветінспектора міста Павло Тарасевич радить не купувати продукцію на стихійних ринках.
<P>— Вона не перевірена, а тому й не виключено, що неякісна, — зазначив пан Тарасевич. — Не варто купувати її, адже після споживання можуть виникнути харчові токсикоінфекції.
<P>Натомість стихійні продавці не хочуть звертатися в лабораторію для перевірки продукції, оскільки продають товар на невелику суму, окупують прилеглі до ринків вулиці, а то й просто стоять при вході до м’ясних павільйонів. Ціни на товар у них, зазвичай, нижчі, ніж на території ринків. Тому для надто ощадливих рівнян постає дилема: купувати дешевшу, неперевірену продукцію чи дорожчу, але якісну.
<P><STRONG>Оксана МИРОНЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса