Новини

Рівняни бояться побачити голий фундамент

<P>Суперечки між будівельниками, які споруджують житлові будинки на вулиці Євгена Коновальця, та мешканцями будинку №15, що на вул. Волинської Дивізії, тривають уже кілька місяців. Мешканці стверджують, що підпірна стінка неподалік їхніх помешкань облаштована неналежним чином, через що згодом “оголиться” фундамент будинку. Як доказ цього — у висаджених 15 років тому деревах зверху вже кореневище.
<P>— Я у цьому будинку живу, відколи його здали в експлуатацію, — розповідає Віра Іванова, мешканка будинку на вул. Є. Коновальця, №15. — Він стоїть на пагорбі. Коли кілька років тому почали зводити комплекс житлових будинків, частину нашого горба вибрали. Звідси стільки землі вивезли! Тоді нам казали, що тут буде підпірна стінка й земля з пагорба не зсовуватиметься. Стінку зробили, але коли йдуть дощі, то вода все одно вимиває ґрунт з-під нашого дому.
<P>За словами пані Віри, будівельники продовжують вибирати землю, хоча обіцяли, що більше не будуть:
<P>— Тут і так уже коріння на поверхні, пройдуть дощі, то бруд потягне за собою дерева. Ми їх саджали, як тільки заселилися у будинок, — показує у бік дерев рукою. — А так за ними й решта землі зійде з пагорба, аж до фундаменту, вони ж своїм корінням тримають ґрунт. Ті, хто робив проект будівництва, хай би побачили, що тут тепер діється. Та вони тут, мабуть, і не були на місці. Невже не можна цю стіну підняти, щоб вона була на одному рівні із землею?
<P>Директор ТОВ ВМУ “Промжитлобуд-2” Віталій Міхневич каже, що підпірну стінку зробили такою, яка передбачена у проекті:
<P>— Ми працюємо відповідно до проекту, як проектанти його розробили, так ми і будуємо. Ми не можемо відходити від їхніх розрахунків.
<P>Виконроб будівництва Олександр Кушнірук переконує, що така висота підпірної стінки перешкодить руйнації пагорба. Будинку, що стоїть на ньому, нічого не загрожує.
<P>— Облаштування опорної стінки та пагорба ще не завершене. Зараз вода, яка потрапляє до ґрунту, виводиться через дренажні труби, які вмонтували у підпірну стіну. Під нею, із сторони пагорба, ще має бути лоток для стоку води, довжиною 150 метрів. На пагорбі зробимо укіс, — розповів виконроб. — Ці всі роботи закінчимо, коли здамо всі будинки комплексу. Якщо проектанти розрахували таку висоту підпірної стінки, то значить це виправдано. Вищою її робити не можна, бо тоді усі блоки з неї лежатимуть на боку. Є таке поняття, як бічне навантаження.
<P>У фірмі, яка готувала проект будівництва, кажуть, що на місці будівництва були неодноразово. Ділянку виміряли й розрахунки зробили згідно з нормами.
<P>— На рівні стіни зроблять укіс, який засіють травою. Він не дасть руйнуватися пагорбу, — зауважує головний інженер ПП “Фірма Атріум” Юрій Кравченко. — На цю ділянку неодноразово виїздили фахівці, щоб провести заміри. І висоту стіни розрахували такою, яка вона має тут бути, ні вищою, ні нижчою. Ці дерева на пагорбі, які насадили, не мають тут рости. Їх самовільно висадили на дорозі, по якій, на випадок пожежі, мають їхати пожежники. Тепер доїзд для пожежних автомобілів буде під опорною стіною. А проект, який ми розробили, пройшов офіційну експертизу, у тому числі і в пожежній інспекції.
<P>Тетяна КОВАЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса