Новини

Рівняни житимуть у мікрорайоні “Південний”

<P>У новому мікрорайоні, який збудують у південній частині міста, крім житлових будівель, передбачили спорудження потужної інфраструктури. Крім продовольчих та непродовольчих магазинів, тут збудують дві школи, садочки, аптеки, хімчистки, приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять. Також тут будуть сквери та парки. Початок будівництва запланований на наступний рік.
<P> Поява нового мікрорайону межі міста не розширить. Ще у 2003 році управління містобудування та архітектури, розробляючи генеральний план розвитку міста, передбачило житловий мікрорайон у південній частині Рівного. Назва відповідає розташуванню — мікрорайон “Південний”. Він знаходитимется біля вулиць Мірющенка, Чорновола, Новодвірської, Курчатова. Площа цього житлового масиву — 230 га. Південний буде удвічі більший від Північного.
<P>Як вдалося дізнатися, уся ця територія належала одній рівненській фірмі. Провівши проектування генерального плану забудови, визначивши місця спорудження житлових та громадських будівель, парків, доріг, власник розпочав процес відчуження землі.
<P>— Основний власник землі викупив земельні ділянки, паї у населення у цьому мікрорайоні міста, коли це ще дозволяло законодавство, — розповів начальник міського управління земельних ресурсів Роман Гресько. — Сьогодні триває процес відчуження земельних ділянок власником. Ділянку площею чотири гектари придбали під спорудження торгово-розважального комплексу “Велика Кишеня”. Також купили землю кілька фізичних осіб та юридична особа.
<P>За словами Романа Греська, нині є ряд пропозицій, їх розглядатимуть протягом 2–3 тижнів.
<P>Три роки тому власник 230 гектарів землі звернувся в управління містобудування та архітектури за порадою, під що краще використати цю землю.
<P>— У нас тоді уже був розроблений генеральний план розвитку міста, — зазначив начальник відділу генплану та розвитку міста управління містобудування та архітектури Михайло Гоцур. — Відповідно до плану, ця ділянка передбачена під житловий мікрорайон. Київський державний науково-дослідний інститут “Діпромісто”, на замовлення власника ділянки, розробив проект детального планування частини мікрорайону. Тут передбачені багатоповерхові житлові будинки та основна інфраструктура.
<P>Михайло Гоцур розповів, що у мікрорайоні “Південний” передбачене будівництво житла трьох типів: високоповерхові багатоквартирні будинки, зблоковані будинки та індивідуальні. Причому під висотні багатоквартирні будинки заплановано 136 гектарів, а під зблоковану та садибну забудову — 94 гектари.
<P>— Багатоквартирна забудова, згідно з генпланом, формуватиметься у вигляді груп житлових будинків змінної поверховості: від 4 до 16 поверхів, — продовжує пан Михайло. — Від околиць мікрорайону до центру будинки “зростатимуть”. До того ж, мікрорайон поділений на п’ять кварталів. Кожен із них матиме індивідуальний вигляд. Крім багатоквартирної забудови передбачена забудова зблокованими будинками (ряд будинків, з’єднаних між собою стіною) на два або три поверхи. Кожна квартира такого будинку матиме вихід до приквартирної ділянки або вулиці.
<P>Усі будинки та квартири матимуть сучасний вигляд та планування, їх зводитимуть із місцевих матеріалів. Також можливий варіант, що за бажанням власника квартири житло підлаштують індивідуально до його вимог: змінять планування, площу.
<P>Багатоквартирні житлові будинки поєднають між собою зеленими пішохідними бульварами та дворовими ігровими майданчиками для дітей та відпочинку дорослих. У мікрорайоні передбачено і рекреаційні зони: парки та сквери. П’ять кварталів поділять між собою майже десять вулиць місцевого значення.
<P>— Проектом передбачено спорудження дитячого садочка у кожному кварталі, також у мікрорайоні буде дві школи, — підкреслив Михайло Гоцур. — А ще Південний матиме громадський центр. Тут будуть аптеки, продовольчі та непродовольчі магазини, хімчистки, об’єкти іншого побутового призначення. Частина закладів громадського обслуговування суміщатиметься із житловими будинками. Громадські заклади розміщуватимуться на перших поверхах житлових будинків, які головним фасадом орієнтовані на магістралі. Такий прийом забудови в місцях перетину та вздовж головних магістралей дасть змогу сформувати елементи громадського центру.
<P>Культурно-розважальний відпочинок передбачений у торгово-розважальному комплексі “Велика Кишеня”. Зі слів начальника відділу генплану та розвитку міста, тут будуть не лише торгові площі, а й кінотеатр та розважальний центр.
<P>Усі витрати, пов’язані із заснуванням нового району, здійснюватимуцть інвестори. Також їхнім коштом прокладуть дороги, облаштують зелені зони відпочинку, підведуть усі мережі.Довідка
<P>Загальна площа багатоквартирної забудови складає 688 тисяч квадратних метрів, або 8,2 тисячі квартир. Загальна площа зблокованих будинків — 27,3 тисячі квадратних метрів, це 200 квартир. Таким чином проектний житловий фонд становитиме 715 тисяч квадратних метрів, тобто 8,4 тисячі квартир.
<P>Житлові будинки середньоповерхової забудови складають 9,5% від загального обсягу будівництва. Відповідно, 90,5% від загального обсягу — це багатоповерхова забудова.Співвідношення квартир у багатоквартирній забудові за кількістю кімнат:
<P>- однокімнатні — 19%
<P>- двокімнатні — 43%
<P>- трикімнатні — 30,4%
<P>- чотирикімнатні — 7,6%
<P>Тетяна КОВАЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса