Коментарі

Роман Данилович сердяться

<P>Одне з непримітних питань, винесене на розгляд постійних комісій обласної ради про внесення змін до рішення обласної ради від 4 листопада 1992 року №176, викликало жваву дискусію між депутатами та присутнім на засіданні заступником голови облдержадміністрації Степаном Жданюком.
<P>Поступово пристрасті навколо рішення 13-річної давнини дійшли такої межі, що голова облради Роман Василишин зопалу закинув пану Жданюку: «Не заводьте мене, бо я як заведусь!..».
<P>Суперечка в залі засідань була викликана тим, що обласна рада пропонує внести до вже згаданого рішення та поправок до нього, зроблених у 1999 році, суттєві зміни, не повідомивши про це облдержадміністрацію. І пан Жданюк мав певні причини для хвилювання, адже рішеннями попередніх років «майно, що належить до обласної комунальної власності, передається в управління обласної державної адміністрації без права ліквідації і відчудження об’єктів комунальної власності». Нині обласна рада вирішила узгодити ці рішення із Законом України «Про місцеве самоврядування». А в ньому сказано, зокрема, що тільки на пленарних засіданнях обласної ради мають вирішуватися питання управління об’єктами спільної власності територіальних громад, призначення та звільнення їхніх керівників. Саме органи місцевого самоврядування відповідно до закону мають виконувати всі майнові операції, можуть передавати об’єкти комунальної власності у постійне або тимчасове користування, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їх відчуження.
<P>— Нині ми співпрацюємо з облдержадміністрацією за своєрідною джентльменською угодою, — розповів Роман Василишин. — Обласна рада цієї угоди дотримується і не втручається сьогодні у призначення-перепризначення керівників комунальних підприємств. Розуміємо, що будь-які різкі рішення у цьому питанні призведуть тільки до дестабілізації. Однак вже зараз ми прагнемо «розтягнути» законодавчі завали для майбутнього складу обласної ради. Саме тому пропонується ввести у дію зміни до наших старих рішень лише з квітня наступного року.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса