Новини

Рибалок-браконьєрів наздоганяють на гелікоптері

<P>Два місяці (з 10 лютого по 13 квітня) цього року Держрибінспекція знаходилася в стані ліквідації. В результаті цього було створене Головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Рівненській області. Та реорганізація однієї служби в іншу не вплинула на роботу персоналу. Вже цього року органами рибоохорони Рівненщини викрили 489 порушень правил рибальства, затримали 428 порушників, 189 матеріалів передано до суду, вилучено 692 недозволених знарядь лову, два човни. Понад сто порушників було затримано внаслідок патрулювання на гелікоптері.
<P>— Ми не маємо власного гелікоптера, — зазначив начальник Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Рівненській області Валентин Бондарчук, — але домовляємося з деякими організаціями та використовуємо їх техніку. До того ж, плануємо обладнати на території управління посадочний майданчик для гелікоптера — територія дозволяє.
<P>Загалом, у розпорядженні управління зараз сім автомобілів, “наймолодшому” з яких 12 років, та шість моторних човнів, які рибалки давно називають “минулим століттям”. Чекають у колишній рибінспекції і надходження обіцяних обласною радою 65 тисяч гривень на придбання нового ВАЗа.
<P>— Нова техніка нам просто необхідна, — продовжує Валентин Бондарчук. — Адже у 95 відсотках випадків порушники втікають. Доводиться наздоганяти, а наша стара техніка програє їхній сучасній.
<P>За словами старшого державного інспектора, начальника відділу охорони, відтворення водних живих ресурсів Віталія Поліщука, для швидкого реагування на порушення важлива підтримка населення.
<P>— Люди добре знають, хто, коли, на якій машині і для чого приїжджає, — розповідає Віталій Поліщук. — Вони можуть спокійно за тим спостерігати, а можуть повідомити про це нам. Іноді трапляється й так, що мешканці самі намагаються затримати браконьєра, розуміючи, що до приїзду інспектора той може втекти. Так сталося у селі Біле Володимирецького району.
<P>Запевнив начальник відділу охорони, відтворення водних живих ресурсів й у тому, що браконьєри здебільшого повертаються на одні й ті ж місця. А до приїзду інспектора готуються старанно — розставлять пости, які повідомляють про наближення рибоохорони.
<P>— Вони не тільки наші машини знають, а й наші обличчя, — коментує Валентин Бондарчук. — От тільки порушень від того не меншає. Тому зараз, у період нерестових заборон, мусимо працювати у посиленому режимі.
<P>Ірина НИЧИПОРУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса