Статті

Салютом підпалили хлів

<P>З наближенням новорічних свят зростає виторг у продавців петард та іншої піротехнічної продукції, яка не завжди є безпечною для здоров’я, а інколи й життя людей.
<P>Як повідомив головний державний інспектор з пожежного нагляду Радивилівського району Михайло Вовчук, у районі мають право на діяльність, пов’язану з піротехнічними засобами, лише Українське товариство мисливців та рибалок і приватний підприємець Олег Завалов. Втім, право на вилучення та покарання тих, хто торгує несертифікованими виробами, має тільки міліція, а МНС може лише проводити інформаційну роботу.
<P>Днями еменесники провели рейд на місцевому ринку Радивилова. Продавець, яка торгувала бенгальськими вогнями, зізналась, що про порушення правил вона знає, проте треба ж за щось жити, а пенсія маленька. Крім того, ні петард, ні інших потенційно небезпечних виробів у неї немає.
<P>Як розповів інспектор пожежного нагляду Віктор Молінський, який і проводив цей рейд, продавці такого товару, як правило, побачивши людей у формі, ховають його. Між іншим, саме торік у новорічну ніч пожежникам довелось виїжджати у село Башарівку: там від феєрверку загорівся хлів. Добре, що обійшлось без людських жертв, лише матеріальними збитками.
<P>Продавець сертифікованих петард та салютів Олег Завалов зазначив, що реалізовувати подібну продукцію почав два місяці тому. Для того, аби отримати відповідну ліцензію, він проходив п’ятиденні курси у Київському міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації. Зате тепер він може не лише докладно проінструктувати покупця про товар, але й показати, який салют вийде з того чи іншого виробу на екрані комп’ютера, встановленому на місці продажу.
<P>— Я закупляю товар у Рівному в одній фірмі, де мені й надали комп’ютерні записи, — розповідає пан Олег. — Ця фірма й сертифікує товар, який виготовляється в Китаї. На кожній упаковці є переклад та інструкція щодо використання. А от українські петарди та салюти, що виготовляються на заводі в Шостці, закуповувати невигідно, бо коштують удвічі дорожче.
<P>Наступні рейди, обіцяють в МНС, будуть проводитись спільно з працівниками міліції ближче до новорічних свят.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса