Коментарі

Семаніва усунули від керівництва обллікарнею

<P>Справжньою несподіванкою став розгляд рішення про поновлення Мирослава Семаніва на посаді головного лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні.
<P>На сесійному засіданні Рівненської облради керівник ОДА Віктор Матчук повідомив, що Верховний Суд призупинив рішення Рівненського райсуду про поновлення Семаніва на посаді. Тепер він знову не головний лікар.
<P>На сесії депутати обласної ради мали затвердити поновлення Мирослава Семаніва на посаді головного лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні. Адже ще 12 жовтня цього року на виконання рішення Рівненського районного суду голова облради Олександр Данильчук відповідним розпорядженням поновив пана Семаніва на цій посаді. Проте потім певні зауваження щодо повної відповідності до закону виникли у правоохоронних органів. Головний прокурор області Олексій Баганець звернувся до депутатів облради з вимогою затвердити поновлення ще й сесією ради. За таким от сценарієм мала завершитися процедура остаточної сатисфакції для Мирослава Михайловича. Та коли під час обговорення рішення на сесії підійшов час виступу заступника прокурора області Володимира Мойсейця, неочікувано в розмову втрутився голова Рівненської ОДА Віктор Матчук:
<P>— Ще раніше ми зверталися з касаційною скаргою до Верховного Суду України. Так от кілька днів тому він прийняв нашу скаргу до провадження, а вчора ми отримали ухвалу, якою призупиняється виконання рішення Рівненського райсуду від 28 квітня 2007 року. Тобто на даний момент рішення про поновлення Мирослава Семаніва не є чинним.
<P>Прокурору довелося швидко реагувати на нові обставини.
<P>— Зважаючи на ухвалу Верховного Суду, прокуратура змушена відхилити свій припис, — зазначив пан Мойсеєць. — Крім того нам потрібно ознайомитися з текстом ухвали.
<P>А в той же час Мирослав Семанів, здається, добряче розгубився і сидів на своєму депутатському місці не зронивши ні слова. Хоч на якусь реакцію від фракції Української Народної Партії спромігся лише керівник фракції Василь Червоній:
<P>— Тільки що ми почули словесне озвучення можливого тексту можливої ухвали Верховного Суду, проте в її достовірність повіримо лише тоді, коли нам пред’являть оригінал документа з “мокрою” печаткою. У мене запитання: хто такі “ми”? Ми отримали… Хто? Віктор Матчук, НС-НУ, компанія “Реноме” чи хто? Що ж стосується прокуратури, то чому діють такі подвійні стандарти? Коли Семаніва незаконно звільняли, то ви мовчали. А коли поновлюють, то ви приписи пишете.
<P>Словесний випад парирував голова ОДА:
<P>— Ми — це Рівненська ОДА, Рівненський райсуд та власне сам пан Семанів. Невже він не перевіряв поштову скриньку у своєму будинку в селі Велика Омеляна? Прикро… Адже саме таку адресу він сам вказав. До нас ухвала теж надійшла поштою. А виносити для вас документ з “мокрою” печаткою з канцелярії ніхто не буде. Можемо надати копії.
<P>Після цього у засіданні сесії оголосили перерву, щоб депутати змогли вивчити документ та вирішити, що робити з рішенням про поновлення головного лікаря. Врешті-решт після перерви питання зняли з розгляду.
<P>На сесію Мирослав Семанів йшов ще головним лікарем в очікуванні остаточного затвердження, проте в результаті знову залишився без посади. Щоправда, тимчасово це чи постійно — має вирі
<P>Коментарі
<P>Роман ВАСИЛИШИН, екс-голова облради: — Якщо ВСУ призупинив рішення про поновлення, то на даний момент пан Семанів не є головним лікарем обласної клінічної лікарні. З юридичної точки зору, все стало так, як було до його поновлення. Тобто лікарнею керує виконуючий обов’язки, який був до Семаніва. Облрада в даному випадку й не повинна була чинити ніяких дій. Треба дочекатися рішення суду і тільки потім, залежно від результату, затверджувати Семаніва чи укладати контракт з іншим керівником.
<P>Мирослав СЕМАНІВ, депутат обласної ради:
<P>— Зупинення виконання рішення про поновлення мене на роботі ще раз демонструє неефективність роботи деяких гілок судової системи. Мабуть, судді, які приймали таке рішення, так і не навчились чинити спротив тиску чиновників з високих кабінетів та телефонному праву. Де таке бачено, щоб один суд ухвалював справедливе рішення про поновлення незаконно звільненої людини на посаді, а інший зупиняв це рішення? Про ухвалу ВСУ я дізнався сьогодні в сесійній залі. Надалі чекатимемо рішення Верховного Суду.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса