Статті

Сергія Кричильського в Рівнераді може замінити адвокат Семаніва

На безпрецедентний крок — відмову від мандата — зважився один із депутатів Рівнеради, член УНП Сергій Кричильський. Однак, як виявилося, припинити депутатство, здається, так само непросто, як і стати народним обранцем.
<P>Заяву про складання депутатських повноважень депутат Рівнеради Сергій КРИЧИЛЬСЬКИЙ (фракція УНП) озвучив місяць тому, наприкінці роботи червневої сесії міської ради. Однак на чотирнадцятій сесії прагнення депутата не отримало належної підтримки колег, тож він свого статусу так і не позбувся. На підтримку заяви депутата знайшлося лише 15 голосів. Ті, хто відмовився голосувати, аргументували свою поведінку відсутністю колеги в сесійній залі. Мовляв, заяву написав, але нікому нічого не пояснив — а раптом його змусили, чи він вже передумав, тому й не з’явився?
<P>Голова фракції УНП Іван ТУРКО не зміг назвати мотивів, що спонукали його колегу стати першим в історії Рівнеради депутатом, який побажав відмовитися від мандата. Натомість він запевнив, що рішення свого Сергій Кричильський не змінював, а в сесійній залі був відсутній через термінову роботу.
<P>Цю тезу підтвердив і сам Сергій КРИЧИЛЬСЬКИЙ:
<P>— На початку 14-ї сесії я просив депутатів підтримати мою заяву про складання повноважень, однак на момент її розгляду мене дійсно не було в залі з поважної причини. Я очолюю обласний осередок Федерації мотоспорту та входжу до оргкомітету Чемпіонату Європи зі спідвею, який мав відбутися на рівненському мототреці 21 липня, тож мав бути на стадіоні. Мене дивує позиція депутатів. Рішення я прийняв самостійно, свідомо та виважено, як доросла людина, без жодного тиску. Порадився з керівництвом партійної організації, мене зрозуміли. Не хочу більше бути в Рівнераді! Замість того, щоб вирішувати безліч болючих питань соціальної сфери, молодіжних програм, розвитку спорту, Рівнерада займається питаннями земельного дерибану. Я вже був депутатом Рівнеради позаминулого скликання, цього разу пройшов до неї за партійними списками УНП, знаю вагу депутатського мандата як засобу для реалізації партійної програми. Мій крок — свідомий виклик нинішній системі непрозорого розподілу земельних ділянок.
<P>Лідер обласної організації УНП, депутат обласної ради Василь ЧЕРВОНІЙ прокоментував:
<P>— Через обов’язки, які змусили його бути на постійному місці роботи, Сергій Кричильський не зміг втретє пояснити своїх мотивів боягузам, які заради депутатського мандата готові на все. Вони бояться цього прецеденту, принципового рішення людини, яка не хоче бути в депутатському корпусі, що поводиться як корумпований орган. Мій однопартієць вчинив так, щоб привернути увагу громадськості до безладу, який нині відбувається в міській раді.
<P>Як стало відомо, у разі складання повноважень Сергієм Кричильським, депутатом міської ради має шанс стати Іванна СМАЧИЛО. У партійному списку вона значиться під №9. Пані Іванна є членом УНП, мешкає в Рівному. На час виборчої кампанії (2006 рік) вона була помічником голови Рівненського районного суду. Останнім часом ім’я 31-річної юристки згадувалося в ЗМІ у зв’язку зі справою про поновлення на посаді колишнього лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні, депутата облради Мирослава СЕМАНІВА, інтереси якого вона представляла в суді.
<P>Василь Червоній сподівається, що Іванна Смачило зможе підсилити жіночу частину депутатського корпусу від УНП, адже “жіночий голос у вирішенні багатьох питань може бути переконливішим”.Якщо ж пані Смачило не зможе з якихось причин посісти депутатське крісло в Рівнераді, таку можливість має Лідія КУЗЬМУК (член УНП, завідувачка дошкільного навчального закладу №44), яка була включена до виборчого списку під №10. Однак це малоймовірно, адже Лідія Іванівна нині є депутатом обласної ради. Наступним у партійному списку УНП до міської ради — №11, йде Сергій СТЕПАНИШИН, головний редактор часопису “Волинь”.
<P>n до речі
<P>Факт відмови від своїх повноважень відомий серед депутатів Рівненської обласної ради попереднього скликання (2002–2006 рр.). Тоді мандатів народних обранців зреклися Ельбрус АБДУЛЛАЄВ та Анатолій ФРАНЦУЗ. Колеги задовольнили їхні заяви навесні 2005 року.
<P>Наталія НИРКОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса