Коментарі

Що політики Рівненщини думають про війну на Донбасі

“Куля дуже багато міняє в голові – навіть коли попадає в сраку” – так казав відомий американський мафіозі Альфонс Капоне. Цей вислів якнайкраще ілюструє ті зміни, які відбуваються у свідомості громадян України у їх ставленні до колишнього “старшого брата”. На початку червня Центр Розумкова оприлюднив результати соціологічного опитування, щодо ставлення українців до Росії, ДНР/ЛНР та війни, пише “ВСЕ”.

Як виявилось, у наших співвітчизників нарешті розвіялись сентименти стосовно нашого північного сусіда. Не тільки словосполучення “старший брат”, а навіть – “братній народ” відійшли у минуле. Так Більшість українців – 48% – покладають відповідальність за конфлікт на Донбасі на Росію. Близько 70% українців не готові пробачити тим, хто воює на боці бойовиків.

Толерантність і доброта, змінились на прагматизм і холоднокровність. Вже половина опитаних підтримують ідею позбавлення українського громадянстваосіб, які підтримали російську агресію та сепаратистські рухи. 32% респондентів проти цього, 18% – не визначилися. А більшість (66% і 72%) респондентів не готові “забути і пробачити” тим, хто за власною ініціативою воював проти України у збройних формуваннях ДНР/ЛНР, та тим учасникам терористичних формувань, які брали участь у тортурах українських військових і мирного населення.

Охолонув і “урапатріотизм”  коли більшість населення країни бажали “війни до останнього патрону” за окуповану частину Донбасу. Виваженість і холодний розрахунок прийшли на зміну ейфорії тих, хто хотів війни до переможного кінця. Більшість з яких, навряд чи опинялись самі в окопах на передку.

ukr_voin

Тепер українці більше цінують життя та здоров’я українських вояків, аніж перспективу отримати камінь на шиї країни, у вигляді територій напханих руськомірною “ватою”. Згідно результатів дослідження щодо територій, контрольованих “ДНР” та “ЛНР”, то половина респондентів обрали варіанти політики, які передбачають ізоляцію (повну чи часткову). Тобто наполягати, що це територія України, але відмовлятись її приймати в нинішньому вигляді. Тим більше – класти життя наших вояків, щоб повернути в лоно країни тих, хто волав “путінввєдівойска!”

При цьому лише 15% підтримують “м’яку реінтеграцію” цих територій (особливий статус, місцеві вибори, контакти з їх лідерами, відновлення економічних зв’язків), 6% – підтримують їх визнання як окремих держав і встановлення відносин з ними. Не змогли відповісти – чверть опитаних, 5% під- тримали б інші, не названі варіанти

За даними Центру Разумкова в опитуванні взяло участь 10 071 респондент віком від 18 років. У всіх регіонах України окрім окупованог Криму та підконтрольних російським бойовикам територій Донбасу. Теоретична похибка вибірки – 1%.

Сайт “ВСЕ” вирішив поцікавитись у представників політикуму Рівненщини, щодо їхнього ставлення до питань Росії, війни і окупованих територій. Цікаво, що незважаючи на різну ідеологію представлених в обласній раді політичних сил, їх коментарі багато в чому перегукувались.

Юрій БЛАГОДИР, депутат Рівненської обласної ради, фракція БПП “Солідарність”

blagodyr_0

-Росія на жаль стала для нас країною агресором-відповідне й відношення.

Але вважаю,що агресором став не російській народ,а російська влада та значна частина політичної еліти цієї країни. Кожна війна закінчується миром-тому нам однозначно прийдеться налагоджувати робочі сусідські стосунки.
Щодо сходу:на мою думку,силового вирішення не буде. Потрібно буде знайти компроміс .Не виключаю,що до його пошуку буде використаний і механізм референдуму. Однозначно потрібно зупинити збройне протистояння і напрацювати широкий план відновлення зруйнованої частини України.

Алла ЧЕРНІЙ, депутат Рівненської обласної ради, фракція ВО “Батьківщина”.

cherniy_0

На моє особисте переконання Росія – це країна агресор і окупант. Тому будь, які перемовини і мирові угоди з нею мають бути лише на паритетних умовах.

Щодо окупованих територій Донбасу, то потрібно усвідомити, що проведення будь-яких там виборів, навіть на умовах Мінських угод – це закріплення і визнання, що це територія Росії. Чи Партії регіонів, в її нинішньому оновленому вигляді. Потрібно чітко розмежувати ці території, захищати Україну і ставитись до них так, як до окупованих Росією.

Богдан ФАЙФУРА, депутат Рівненської обласної ради, фракція партії “Конкретні справи”

– Росія – це найбільш потужний з усіх наших сусідів. Такий собі ведмідь з кувалдою, який лупить нею куди йому заманеться. Завдання України зараз не потрапити під цю кувалду. Стосовно ж окупованих територій Донбасу, то для нас це зараз “чемодан без ручки”. Думаю, якби зараз провести референдум, то більшість громадян України висловились би за те, щоб відгородитись від них кордоном і хай собі там живуть, як хочуть. Думаю і влада це розуміє, але боїться визнати. А це, як на мене, якраз і могло б зараз об’єднати суспільство.

Сергій СВИСТАЛЮК, депутат Рівненської обласної ради, фракція Радикальної партії Ляшка

– В ситуації на Донбасі винні місцеві олігархічні кола, які вважали Донбас своєю вотчиною. Вони протягом останніх років “годували” місцеве населення лише обіцянками. Продукували ідею так званої “дружби з російським народом”, яка обернулась для нас війною на Сході.

Одночасно є і прорахунки виконавчої та представницької гілок влади, яка за роки незалежності, не проводила на цих територіях проукраїнської, просвітницької роботи серед населення, не відбулось в якійсь мірі єднання Заходу та Сходу України, чим і скористались зацікавлені місцеві проросійські групи. Донбасу в жодному разі не варто надавати “особливий статус”, він має і надалі лишатись територією України.

У випадку прийняття Верховною Радою відповідних змін до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей, фактично легалізує  владу терористичних угрупувань, які за підтримки російських окупантів і за їх безпосередньої участі вбивали і вбивають українських Героїв зі Збройних Сил та добровольчих батальйонів, вбивали і вбивають мирне населення, знищували і знищують збудовану за десятки років інфраструктуру, вели і ведуть агресивну антиукраїнську пропаганду, переслідуючи і залякуючи проукраїнське населення.

Потрібно внести єдині зміни до Конституції, що будуть передбачати позбавлення громадянства за терористичну та сепаратистську діяльність. Прийняття цих змін унеможливить участь осіб, що розв’язали війну на Донбасі у будь-яких виборах на території України.

Виступаю проти проведення будь-яких виборів на Донбасі до встановлення повноцінного миру і лише після не менш як піврічного контролю над окупованими територіями і кордоном. Жодних огульних амністій бойовикам не може бути.

Володимир МУЛЯР, депутат Рівненської обласної ради, фракція ВО “Свобода”

– На фоні стількох смертей, політв’язнів, офіційних заяв по відношенню до України РФ на світовій арені, в умовах відкритих військових дій, як на мене нереально говорити, про якусь політику добросусідства. Це в локальному політичному плані в геополітичному ну на жаль від такого “сусіда”, як Росія нам нікуди не дітися принаймні найближчим часом. Ми вимушені з ними як і воювати так і співіснувати, як би то непарадоксально звучало б. Конфлікт триває, в умовах конфлікту ростуть покоління вони і вибудують, як і нові бачення так і вектори розвитку відносин з східнопівнічним сусідам, наша задача повернути і зберегти територію. Мій дід передав мені Україну з Донбасом і Кримом, такою, як мінімум її я маю передати своїм внукам. Яким методом, то буде, ну поки що, притримуємося загальнодержавних правил боротьби. А далі час покаже, а Бог допоможе. То що ми переможемо і все налагодиться – факт. З приводу питання миру. Мир нам ніхто не подарує. Проте, як діяти – це суб’єктивна, моя думка я її поки що неготовий виносити на загал…

Діана ГОРДІЙЧУК, депутат Рівненської обласної ради, фракція УКРОПу

– Зараз іде війна, РФ наш ворог. Український народ визнає РФ агресором, тому ніяких відносин України з Росією не може бути в принципі. З окупантами можна тільки боротися, як фізично так і інформаційно. Стосовно повернення територій ЛНР і ДНР, то на даний час швидкого варіанту розв’язання даної проблеми не бачу. Ці території як хвороба на тілі нашої держави, “домовлятись” з хворобою – неможливо… тільки лікувати… рішуче і жорстко, бо інакше “зараза” загрожує всьому організму…

На просторах інтернету надибав цікавий відеоролик. Подивіться і зверніть увагу на дату його завантаження: 4 березня 2014 року. Тоді тільки но все починалось, а “дехто” вже знав що буде далі. Чомусь переконаний, що не обійшлось тут без “братньої” допомоги російських спецслужб. Особисто у мене в голові виринає фраза з мультфільму “Князь Володимир” де один з з братів-князів каже іншому: “Не брат ти мені більше! Не брат!…”.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса