Коментарі

Щоб не стати безробітним, слід орієнтуватись у ринку праці

<P>Поспілкуватися випускникам та безробітним із роботодавцями надав можливість Рівненський міський центр зайнятості, який організував марафон робітничих професій. Роботодавці давали поради, який фах краще обрати, щоб знайти гідну роботу.
<P>Натомість школярі та безробітні мали можливість познайомитися з майбутніми роботодавцями та довідатися про їхні вимоги до персоналу.
<P>— Працевлаштування — це не односекундна справа. Організований марафон робітничих професій — своєрідний поштовх кожному знайти справу до вподоби, — каже начальник відділу активної підтримки безробітних Людмила Князь. — Ми презентували найбільш ринкоутворюючі підприємства, послуги, які надає центр зайнятості. А ще запропонували робітничі професії. Сподіваємося, що вони знайдуть свого адресата.
<P>Представники найбільших підприємств міста не тільки розповідали про вакансії для працівників, а й запрошували на екскурсію. Так заступник директора ВАТ “Рівнеазот” Тамара Піхота агітувала всіх майбутніх випускників шкіл, хто любить хімію, відвідати підприємство:
<P>— Ви прийдете на підприємство, ми все покажемо, за руку кожного проведемо. Тоді й з фахом визначитися легше, коли знаєш, які робочі кадри потрібні на ринку праці.
<P>І роботодавці, і представники навчальних професійних закладів розповідали, що саме висококваліфіковані робітники нині на вагу золота. РЗВА “Електрик” своїх кращих робітників навчає у ВНЗах за рахунок підприємства за тим профілем, який потрібен. Сьогодні 50 найкращих працівників здобувають вищу освіту за рахунок роботодавця у ВНЗах Рівного, Луцька, Львова, Острога.
<P>Запрошували майбутніх випускників шкіл здобути робітничий фах у Рівненському професійному ліцеї. Приваблювали тим, що навчать не одній професії, а одразу кільком.
<P>Визначилася з майбутньою професією учениця 10 класу ЗОШ №6 Юля Герасимчук:
<P>— Навчаюся у Рівненському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті за спеціальністю перукар-модельєр, це замість трудового навчання у школі. Закінчивши школу, матиму фах та зможу влаштуватися на роботу, випускники комбінату отримують свідоцтво. Навчання тут мені подобається. І крім зачісок та стрижок ми вивчаємо основи макіяжу та манікюру.
<P>У цьому ж навчально-виробничому комбінаті за спеціальністю сімейний вихователь навчається десятикласниця обарівської школи Аня Опанасюк:
<P>— Я люблю дітей, спілкування з ними. Планую вступати до РДГУ, думаю, що виробниче навчання допоможе мені у майбутньому.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса