Статті

Щоб усі ці комісії обійти, треба бути здоровим інвалідом

<P>До редакції газети “ОГО” звернулася інвалід з дитинства Євдокія Андрощук із одного з районів Рівненської області.
<P>Жінка працює, проте ходити на роботу самостійно їй дуже важко. Тому, дізнавшись, що має право як інвалід отримати автомобіль від держави, вирішила ним скористатися.
<P>
<BR>— Якби знала, що мене чекає, то ніколи з цим не зв’язалася б, а взяла звичайний кредит у банку і купила би машину, — каже пані Євдокія. — Хочу розповісти людям, що на них чекає, через які неприємності доведеться пройти, якщо вони погодяться на це.
<P>Пані Євдокія, заручившись підтримкою свого знайомого, почала збирати пакет необхідних документів, щоб стати на чергу в управлінні праці та соцзахисту РОДА. Та зрозумівши, що чекати безкоштовний автомобіль доведеться довго, вирішила шукати донора за кордоном, який подарував би машину.
<P>
<BR>Призначили на ранок, а прийняли ввечері
<P>— Це все було два роки тому. Для початку мені довелося лягти в лікарню, щоб підтвердити групу інвалідності, потім вистояти не в одній черзі, щоб пройти медико-соціальну експертну комісію, — зітхає пані Андрощук. — Спочатку півроку ходила у нашу районну, де постійно виникали проблеми: то довідка не така була (хоча спочатку просила, щоб одразу всі мої документи переглянули чи такі), а потім довелося їхати в інше місто, щоб пройти комісію. Не знаю, звідки взялося у мене терпіння, щоб пережити всі ці черги, але коли я приходила додому, то мене просто трусило. Мусила пити заспокійливе. Потім звернулася в обласну МСЕК. Призначили мені на 9.30, а прийняли лише на початку шостої. Це така перевірка на витривалість, чи як? Не можу ніяк зрозуміти. Найбільше мене дивує те, що на кожному кроці кричать про соціальний захист, а ставлення до інвалідів страхітливе… А ми ж такі самі люди, як і всі. І щоб усі ці комісії обійти, треба бути здоровим інвалідом.
<P>До того ж пані Євдокії доводилось постійно відпрошуватися з роботи, а невиконані завдання робити ввечері або у вихідні, через це виникали конфлікти з керівництвом.
<P>Зрештою, зібравши всі необхідні довідки, жінка стала на чергу на отримання автомобіля.
<P>За її словами, у Німеччині знайшовся благодійник, який подарував автомобіль для пані Євдокії. Жінка сподівалася, що вже тепер більше не доведеться ходити на жодні комісії
<P>— Та от знову мені зателефонували з управління праці й сказали, що я маю прийти в адміністрацію у п’ятницю на засідання комісії щодо визнання наданого мені автомобіля гуманітарною допомогою. Та у цьому листі не вказано, відповідно до якого документа я маю це зробити. І знову мені доводиться відпрошуватися у керівництва. А зараз дуже багато роботи, до того ж, приїхати у Рівне можу лише машиною. Це немалі кошти, — обурюється жінка.
<P>Проте на комісію пані Євдокія все ж таки приїхала. Разом з нею прийшли на засідання ще п’ять інвалідів.
<P>Заступник голови РОДА Степан Павлюк, який і є головою цієї комісії, пояснив, що засідання відбувається з метою визнання автомобіля гуманітарною допомогою.
<P>— Ми — комісія, яка має визначити, що даний автомобіль справді є гуманітарною допомогою і це авто ви отримаєте саме від людей, які займаються гуманітарною допомогою, тому й вас запросили, — наголосив пан Павлюк.
<P>У кожного з інвалідів він дізнавався, звідки вони знають іноземців, які їм надали гуманітарні автомобілі. Уважно прослухавши всіх присутніх, члени комісії поки що рішення не прийняли, і розгляд даного питання перенесли на наступне засідання, яке відбудеться найближчим часом.
<P>
<BR>Щоб отримати авто, інваліду треба стати в чергу
<P>Головний спеціаліст відділу соціального обслуговування населення головного управління праці та соцзахисту населення РОДА Людмила Сіліна розповіла, що існує три черги на отримання автомобіля: загальна, позачергова, черга для осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують автомобілі через Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Рівненській області. Загалом нині на черзі перебувають 3046 інвалідів, із них на загальній — 2331 особа, 692 — на позачерговій, 23 — через Фонд.
<P>За 2007 рік інваліди отримали 263 автомобілі. Із них 101 — як гуманітарна допомога від іноземців, 58 — за рахунок коштів Фонду соціального страхування, 104 — від Міністерства праці та соціальної політики.
<P>Людмила Сіліна пояснює, щоб стати у загальну чергу на отримання автомобіля, інвалід має пройти обласну медико-соціальну експертну комісію з питань визначення медичних показників та придатності до керування автомобілем, надати копію паспорта (для інваліда), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера інваліду, довідку про реєстрацію з місця проживання інваліда, копію пенсійного посвідчення, довідку з ДАІ, що інвалід не має у власності автомобіля.
<P>— Спочатку інвалід звертається в органи праці та соцзахисту за місцем реєстрації, а потім документи передаються нам. При наявності усіх цих документів ми ставимо інваліда на чергу, — каже пані Сіліна.
<P>Окрім того, незалежно від медичних показань, мають право на забезпечення автомобілями інваліди I та II групи з медичними показниками з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); інваліди війни I групи по зору або без обох рук; інваліди з куксами обох ніг і рук.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса