Статті

Щоб виходити немовлят, медичні заклади позичають обладнання

<P>Перфузори, пульсоксиметри, апарати для штучної вентиляції легень… Це далеко не повний перелік тих апаратів, які просто необхідні у відділення реанімації новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні.
<P>Адже без них самостійно дихати, отримувати ліки в потрібній кількості й з потрібною швидкістю не зможе жодне немовля, народжене передчасно.
<P>Відділення реанімації новонароджених — одне з найкраще обладнаних у лікарні. Але цього насправді мало.
<P>— Наші працівники виїжджають у райони області, щоб надати допомогу, або в разі потреби транспортуємо немовляток до нас у лікарню, — зазначив головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко. — І таких викликів багато. Я вже не пам’ятаю, коли за день доводилося виїжджати лише один раз. Перевагу у розміщенні в лікарні ми надаємо саме дітям з районів, міських ми консультуємо на місці.
<P>Таке рішення було прийняте не на порожньому місці. Адже якщо кувез є в кожній районній лікарні, то дихальний апарат — лише в трьох. Про наявність іншого обладнання навіть мови немає.
<P>— Насправді нам дуже не вистачає обладнання, — продовжив завідувач відділення реанімації новонароджених Михайло Кулик. — Адже маємо, наприклад, лише вісім апаратів штучної вентиляції легень. А якщо ситуація стає кризовою, доводиться позичати у пологових будинках. Про застарілі пульсоксиметри (апарат, за допомогою якого слідкують за серцевим скороченням та насиченістю киснем крові, — авт.) та перфузори (апарат, який подає ліки дозовано, — авт.) вже й не говоримо, а без них, як без рук.
<P>Оснащення відділення дозволяє надавати повноцінну допомогу одночасно лише шістьом немовлятам. Усю іншу потрібну апаратуру, включаючи кувези, позичають у інших лікарняних закладах. А на ультразвукову діагностику немовлят змушені возити у діагностичний центр, тоді як подібний апарат повинен бути чи не у кожній лікарні. Загалом на обладнання одного “робочого місця”, яке включає кувез та хоча б частковий набір необхідної апаратури, необхідно 500 тисяч гривень.
<P>Упродовж року у відділенні реанімації новонароджених обласної дитячої лікарні виходжують до 400 дітей. Відділення — переповнене. Воно має лише 12 ліжок, а вже зараз тут знаходиться 13 дітей. Усім їм немає ще й місяця з дня народження. Та й на світ більшість із них з’явилися недоношеними, в тому числі й глибоко недоношені з вагою тіла від 500 грамів.
<P>— За законом ми повинні виходжувати дитину, якщо вона народилася на 22 тижні вагітності й має вагу від 500 грамів, — продовжив Михайло Кулик. — Але це не значить, що меншими ми не займаємося. Намагаємося врятувати всіх.
<P>За статистикою лікарні, найчастіше недоношені маловагові діти народжуються у Рівному, Сарнах, Рокитному, Володимирці та Кузнецовську. Найменше звернень про допомогу до обласних медиків надходить з Демидівки та Костополя. Проте врятувати всіх не вдається. Лише за десять місяців цього року із 22 дітей вагою до кілограма, які знаходилися у відділенні, 11 — померло.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса