Статті

Шиншили поступилися автокомплексу

<P>Кращих з кращих визначив обласний конкурс бізнес-планів серед молоді “Час твОГО бізнесу”. Експертна рада у вівторок назвала імена переможців серед фіналістів трьох номінацій — “Кращий проект виробництва, сфери послуг і торгівлі”, “Кращий соціальний проект” і “Кращий інноваційний проект”. Перші місця у першій і третій категоріях зайняли проекти, які відповідали потребам розвитку економіки Рівненщини, а кращим соціальним проектом визнали ідею створення центру з реабілітації жінок, які зазнали насильства.
<P>Конкурс “Час твОГО бізнесу” зібрав рекордну кількість проектів — десять соціальних і 45 бізнесових. З них експертна рада відібрала три проекти з кожної номінації. У вівторок у Рівненському обласному центрі зайнятості відбулася презентація ідей фіналістів. Перед початком перший заступник начальника Головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА Леонід БІЛЯК наголосив, що попри підсумки конкурсу він сподівається на реалізацію кожного проекту фіналістів. За його словами, виконавча влада розгляне можливість фінансової підтримки ряду проектів у пріоритетних для області напрямках за рахунок цільових коштів обласного бюджету, виділених на відшкодування відсотків за користування кредитами комерційних банків.
<P>Після розповіді про проект представники експертної ради задавали питання авторам. Журі насамперед цікавили доцільність реалізації задуму, прибутковість справи. Зокрема, директор Рівненської філії НАСК “Оранта”, яка стала генеральним спонсором конкурсу, Петро ЯРОЩАК запитував учасників про ризики проекту та чи мають вони намір його застрахувати.
<P>— Коли розглядали бізнес-проекти, то бачили, що учасники досконало вивчили своє питання, — сказав пан Ярощак. — Водночас дізналися, які проблеми виникають у молодих підприємців, що починають власну справу.
<P>У Здолбунові з’явиться фабрика з Данії
<P>У номінації “Кращий проект виробництва, сфери послуг і торгівлі” перемогу виборов проект Юлії ЛИСЮК, яка працює заступником директора з виробництва ПП “Яшма”. Дівчина запропонувала запустити фабрику з виготовлення євровагонки.
<P>— Фабрику планується демонтувати в Данії та перевезти в Здолбунів, — розповіла Юлія. — Для цього фірма збирається взяти кредит у розмірі 330 тисяч євро, а зі свого боку вкладе 182 тисячі.Продукція, яку виготовлятиме фірма з деревини, збуватиметься за кордоном. Юлія Лисюк підкреслила, що датська фірма фактично віддає своїх клієнтів ПП “Яшма”. За її словами, потім підприємство вийде на український ринок.
<P>— Це абсолютно успішний проект, бо ми зробили всі фінансові розрахунки, — сказала після оголошення результатів конкурсу Юлія.
<P>Інші два проекти також виявилися цікавими. Зокрема, рівнянка Наталія НАУМЧУК запропонувала створити цех з пошиття спецодягу. Натомість Олександр ПУЗИРКО з Костополя має намір запустити автомийку та технічну майстерню в комплексі автостоянки. Втім, експертна рада вирішила, що проект зі створення фабрики з виробництва євровагонки найбільш відповідає потребам розвитку економіки Рівненщини.
<P>“Школа мам” поступилася “Чайці”
<P>У номінації “Кращий соціальний проект” боротьба за перемогу розгорнулася між Тетяною БІЛКОВСЬКОЮ та Тетяною МАЦУТОЮ. Перша на базі громадської організації “Чайка” планує відкрити реабілітаційний центр для потерпілих від насильства та торгівлі людьми жінок. Вона має намір залучити до різного роду тренінгів приблизно 800 представниць слабкої статі, які перебувають у кризовій ситуації.
<P>— Ми безкоштовно допомагатимемо жінкам віком від 16 до 45 років, — сказала пані Білковська. — Для них організуємо курси самозахисту, знання комп’ютера, дамо ази знань, які допоможуть відкрити власну справу.
<P>Натомість ідея Тетяни Мацути полягала в тому, щоб створити на базі “Школи мам” проект з допомоги вагітним жінкам і малюкам із малозабезпечених сімей. Цей проект, за задумом автора, має охопити 400 дітей з малозабезпечених родин і створити понад 15 робочих місць.
<P>Зрештою, експертна рада вирішила, що перше місце дістанеться проекту Тетяни Білковської. Хоч третій учасник Наталія СИДОРЧУК зі Здолбунова гідно представила ідею організації “Клубу спілкування для дітей соціально вразливих категорій сімей”, але вступити у боротьбу за перемогу не змогла.
<P>Шиншили не оцінили
<P>Досить оригінальні ідеї запропонували фіналісти номінації “Кращий інноваційний проект”. Велику зацікавленість викликав проект Віталія ВЕРЗУНА з Дубровиці, який має намір розводити та продавати шиншили. За його словами, догляд за цими гризунами не потребує багато часу, а хутро надзвичайно цінне та дороге. Наприклад, одна шкурка коштує 62 долари, а щоб пошити шубу, необхідно від 40 до 120 штук.
<P>— Конкурентів у мене немає, тому попит на шиншили перевищує пропозицію у десять разів, — переконував Віталій. — До того ж, однієї людини достатньо, щоб доглядати півтисячі гризунів.Натомість підприємець Валерій ВЕРЕМЧУК прагне створити в Рівному офіс, де підвищуватиме кваліфікацію персоналу супермаркетів. Він наголосив, що з приходом у місто київських супермаркетів виникне великий попит на такі послуги.
<P>Однак перемогу експертна рада присудила Олександру ОСАДЧОМУ, який на трасі Київ-Чоп за вісім кілометрів від Рівного хоче створити комплекс для власників авто. На ділянці в один гектар він має на меті побудувати станцію технічного обслуговування, магазин, кафе, кемпінг та облаштувати стоянку.
<P>— ТОВ “Євроком” готове вкласти в проект 300 тисяч гривень, — підкреслив Олександр. — Щоправда, також необхідно залучити ще 800 тисяч гривень. Планується, що комплекс зможе забезпечити робочі місця для 35 осіб. Думаю, що на 80% відсотків перемога в конкурсі допоможе втілити проект у життя.
<P>Перемога — лише перший етап
<P>Всі фіналісти отримали пам’ятні відзнаки про участь у конкурсі “Час твОГО бізнесу”. Як зауважив один з організаторів, голова ради директорів Асоціації “Максі Кард” Юрій ТРАЧУК, їхні проекти пройдуть міжнародну експертизу, на основі якої видадуть сертифікат відповідності, що відчинить двері у будь-який європейський банк:
<P>— Переможці перших двох номінацій матимуть змогу взяти участь у Всеукраїнському конкурсі бізнес-планів підприємницької діяльності, який відбудеться у Києві під егідою Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Водночас всім учасникам цих категорії здійснять кваліфікований переклад проекту на англійську мову та перешлють його на міжнародний конкурс бізнес-планів “Businness Award” у Відні (Австрія). При цьому вони отримають пріоритетне право на відшкодування відсотків за майбутнім чи існуючим кредитом до 16 відсотків від його суми.
<P>Хоча Юрій Трачук попередив, що перемога в конкурсі — лише перший етап. За його словами, щоб отримати відшкодування кредиту на розвиток власної справи, фіналісти мають ще багато для цього попрацювати.
<P>До речі, переможців кожної номінації Видавничий дім “ОГО” нагородив сертифікатами на піврічну медіа-підтримку в “Рівненській газеті”, тижневику “ОГО” та на телеканалі “Рівне 1”.
<P>Володимир МИКОЛАЙЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса