Коментарі

Скільки коштує потрапити в Рівному в яму на дорозі

<P>257,5 кілометра — така протяжність усіх доріг Рівного. 64 кілометри з них — довжина доріг загального користування. А решта — це дороги місцевого значення. Відрізняються дороги не лише за статусом , а й за покриттям і фінансуванням, що безпосередньо впливає на відновлення та утримання доріг.
<P>
<BR>Однак буває дорога завдає чимало клопотів, як от вибоїни та ями, яких вистачає. Не помітив одну таку й водій “Лада Каліна”.
<P>— Ми з чоловіком їхали на весілля друзів. На вулиці Олени Теліги я вийшла на зупинці, щоб зайти в магазин, — розповідає рівнянка Оксана. — Моросив дощик і чоловік, коли я поверталася, здав назад, щоб не змокла, поки дійду до авто. На дорозі була яма, яку він не помітив. У неї потрапило переднє колесо.
<P>Заїхавши на станцію технічного обслуговування, майстри виявили, що вийшов із ладу підшипник, зламані стабілізатори та реактивна тяга передньої підвіски.
<P>— А ще сказали, що нам пощастило, бо якби влетіли в яму на швидкості, або вона була трохи більшою, то довелося б міняти електропідсилювач керма. А він коштує 700 доларів, — додає Оксана. — А так ремонт через яму нам обійшовся у 700 гривень. Найцікавіше те, ще через тиждень цю яму обгородили! Мабуть, у неї потрапив хтось “важливий”.
<P>Начальник цеху головного підприємства ВАТ “Рівне-Авто” Сергій Гуменюк відзначає, що за минулий рік водії, які приїздять відремонтувати авто, не скаржаться на поломки через ями на дорозі.
<P>— Останнім часом не пам’ятаю звернень від водіїв, які вскочили в яму чи люк, — ділиться Сергій Гуменюк. — Можливо, ремонтуються на інших станціях технічного обслуговування. Ремонт автомобіля залежить від його марки та того, як витримав удар. Ремонт “Жигуля” в середньому коштуватиме 500 гривень. Але якщо авто старе, прогниле, то й більше. Дорожче коштує полагодити дорогу автомашину. Яма “Мерседесу” обійдеться щонайменше у тисячу гривень. Різна ціна ремонту пов’язана з автозапчастинами: на вітчизняні автомобілі вони дешевші, на іномарки — коштують дорожче.
<P>У той час ремонт квадратного метра асфальтного покриття коштує 60–65 гривень. Але якщо на дорозі яма глибока, додатково потрібно підсипати щебінь, — пояснює директор Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг Віктор Климук. — Тонна щебеню коштує 100 гривень, а в яму глибиною 7 сантиметрів треба підмостити 60–70 кілограмів.
<P>Проте тих коштів, які виділяють на поточні ремонти, недостатньо, щоб дороги були рівними та без вибоїн. Так, на 2007 рік на поточний ремонт доріг загального користування, за розрахунками ШЕУ, потрібно було хоча б 3,5 мільйона гривень. Натомість з міської казни за рахунок податків власників транспортних засобів виділили 1 мільйон 950 тисяч. Управління розрахувало, що на утримання доріг (ручне прибирання сміття, миття в літній період, посипання протиожеледними засобами, очищення, навантаження та вивезення бруду й снігу, згрібання й очищення доріг від снігу в зимовий період) потрібно 5,5 мільйона гривень.На поточні ремонти доріг міста планували витратити торік 2 мільйони 306 тисяч гривень. Проте профінансували лише на 435 тисяч гривень. Така ж ситуація і з утриманням доріг: замість 2 мільйонів 200 тисяч гривень запланованих, виділили лише 650 тисяч.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса