Статті

Стриптиз по-сільському.

<P>Двом мешканцям села Постійне Костопільського району загрожує кримінальна відповідальність за «грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось винятковим цинізмом». Неповагу до суспільства виявили вони, пробігшись голяка селом. Свідками нудистського забігу стали односельчани — і старі, й молоді, і навіть діти. Саме вони й почали вимагати покарання для хуліганів. Та не сподівались, що закон буде надто суворим — дивакам-пиякам тепер загрожує п’ять років позбавлення волі.
<P>Те, що пияцтво досягло в рівенських селах крайньої межі, загальновідомо, але яку межу особисто можуть переступити тамтешні п’янички — з’ясувалося лише зараз. Після випадку, який стався минулого тижня у селі Постійне Костопільського району. Там двоє дорослих кремезних чоловіків після добрячої дози спиртного, щоб заробити ще на пляшчину-другу, на спір пробіглися голяка центром села. Соромитися численних односельчан, які в той час були на вулиці, вони не стали, навпаки — розмахували руками і кричали, щоб люди виходили з будинків подивитися на них.
<P>37-річний Віктор та 32-річний Микола стартували від магазинчику «Акація» на вулиці Нечугівка. Було близько дев’ятої вечора, але магазин ще працював, на вулиці не стемніло, і як чоловіки роззувалися, роздягалися догола, бігли до центру, поверталися назад і знову одягалися, бачило щонайменше кілька десятків людей. Майже всі вони побаченому видовищу дали однакову оцінку.
<P>— Сусід покликав і сказав, щоб вийшла подивитися на «чудо», — розповідає одна з місцевих мешканок. — Виглянула на вулицю, а там вони біжать голі. Пробігли десь 100 метрів, а далі повернулися назад до магазину і почали вдягатися. Це все бачили старі люди, жінки, діти, багато молоді. Але їм, вочевидь, того було ще мало, оскільки Віктор кричав, щоб люди виходили з будинків і дивилися на нього. Чого вони бігали голі, я не знаю, можливо, поспорили, але хіба можна таке чинити?
<P>Інші постійненці доповнюють:
<P>— Я чув, що це за однією з умов спору, вони не мали прикривати свій сором, а мусили махати руками, ще й кричати. Зрозуміло, що горілка свою справу зробила, але чому все село має дивитися, як вони тут з розуму сходять?
<P>— Дещо раніше вони за пляшку на спір попід вулицею по стічній трубі пролазили, а тут вже і голими почали бігати. Ото вже допилися. А в одного з них є жінка, четверо малих дітей, то ж який тепер сором для них!
<P>— Одному бовдуру вже за тридцять, другий ще старший, невже немає їм де свою дурну енергію подіти? Підробляють обоє лісорубами, тож нехай би там у лісі й казилися, а не посеред білого дня на очах у всього села.
<P>— Не знаю, скільки вони в результаті того дурного спору виграли, але краще б іншим чином гроші заробляли. Чи ще вистачить їм виграних грошей, щоб штраф заплатити, якщо протокола на них міліція складе, чи ж знову голяка будуть «заробляти».
<P>На останні запитання частково можна відповісти вже. З’ясувалося, що Микола і Віктор за свій екстремальний забіг отримали від 26-річного Ігоря 100 російських рублів. При цьому вони вважають себе обманутими. Річ у тім, що коли розгортався спір, вони вважали, що йдеться про сто гривень. А отримали насправді 100 російських рублів і швидко порахували, що за курсом це лише 17 гривень. Тепер щодо штрафу. Всупереч думці мешканців Постійного про те, що все закінчиться штрафом, Микола і Віктор можуть і у в’язницю потрапити.
<P>Як повідомив прокурор Костопільського району Володимир Остапенко, міліція вже порушила проти них кримінальну справу за ст. 296 ч.2 Кримінального кодексу. За трактуванням цієї статті поява голих Миколи і Віктора перед односельцями — це не що інше як «грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось винятковим цинізмом». Трактуванню відповідає не менш серйозне покарання — санкція статті передбачає позбавлення волі до 5 років. Ось тобі й сільський стриптиз.
<P>Тим часом, за словами постійненців, їхній сільський голова має намір клопотати перед міліцією і судом, щоб свій вчинок Віктор і Микола спокутували не деінде як у селі. Мовляв, треба призначити їм два місяці громадських робіт, щоб вони сільські вулиці підмітали та обкошували від бур’янів.
<P><STRONG>Володимир КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса