Новини

Студенти Острозької Академії достойно проявили національну свідомість

<P>21 лютого студенти та викладачі Острозької академії з’явилися на заняття зі стрічками із написом: «Я — українець. Я розмовляю українською».
<P>Випускниця Академії, нині викладачка кафедри документознавства та інформаційної діяльності Ольга Зубик так пояснила проведення цієї акції:
<P>— Для мене принциповим є говорити чистою мовою, якою мовою я б не говорила. А оскільки я українка і тут живу, розмовляю українською. І це не принцип, це, скоріше, усвідомлення своєї національної приналежності.
<P>В рамках святкування Дня рідної мови відбулося нагородження переможців конкурсу на кращий вірш про рідну мову та літературний вечір, на якому студенти і викладачі зачитували свої твори та українські переклади творів класиків світової літератури. Було проведено круглий стіл щодо проблем захисту української мови.
<P>— Дуже неприємно чути аргументи політиків на користь двомовності, — сказала студентка 4 курсу факультету політико-інформаційного менеджменту Марина Пашковська. — Обстоюючи право на життя російської мови в Україні, ми вбиваємо рідну мову, яку необхідно берегти.
<P>Жаль, що таку акцію провели лише у Острозькій Академії, чи то студенти інших вузів воліють розмовляти іншою мовою, чи то не вистачає сміливості проявити свою позицію, але фак залишається фактом – у Рівному чим далі тим складніше почути справжню україсньку мову без мату, суржику та русизмів.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса