Коментарі

Суперечки за крісло голови тривають

У Рівному – знову суперечки за крісло голови обласної ради. Навіть поліція не знає, хто з двох чоловіків, які заявляють на нього свої права – легітний голова. Не чекаючи сесії, поновлений рішенням суду на цій посаді Володимир Ковальчук, замінив замок та зайняв кабінет керівника. Проте наступного дня не зміг потрапити навіть у приймальню, адже вночі невідомі особи знову змінили замок на вході. В цей час обраний у березні депутатами Рівненської облради голова Олександр Корнійчук перебуває у відпустці, пише “Четверта Влада”

Володимир Ковальчук вимагав у секретаріаті надати йому печатку та журнал обліку розпоряджень. Свої дії пояснював рішенням двох судів. Адже Рівненський окружний адмінсуд визнав протиправним та скасував рішення облради від 11 березня про припинення його повноважень, а Житомирський апеляційний суд відхилив апеляцію Рівненської облради, пишуть Олександр Мельничук, Антоніна Торбіч для Громадського радіо.

Проте ні печатки, ні журналу йому не надали. Не було також ключів від кабінету. Як розповідає Володимир Ковальчук, до кабінету він все ж потрапив, але іншим шляхом.

– Викликавши «Домову службу». Вона прийшла і змінила серцевину замка мені. Щоб мені потрапити на моє робоче місце. Є все, чек, описано при Патрульній поліції, при Нацгвардії. Заходили, заактували все, – розповів Володимир Ковальчук.

До обласної ради прибула слідчо-оперативна група. Фото: Громадське радіо

Потрапивши до кабінету, Володимир Ковальчук, начебто від імені голови підписав накази про звільнення головного юриста ради Богдана Гречка та керівника апарату облради Богдана Сологуба.

Як стало відомо, поліцію після цього викликали й прибічники голови облради Олександра Корнійчука.

Наступного дня, 10 червня, Володимир Ковальчук знову не зміг потрапити до кабінету, оскільки хтось вночі змінив замок у приймальні.

– Вночі, працівники Національної гвардії кажуть, якась невідома особа на «Шкоді» приїхала в 11-й годині і змінила тут замок. Працівники поліції питають, чому ви нічого не робили, то вони кажуть, що охороняють тільки 5-6 поверх, а за 3-й поверх вони не відповідають, – пояснив пан Володимир.

Володимир Ковальчук викликав до приміщення облради поліцію, а поліцейські, в свою чергу, слідчо-оперативну групу, яка встановлювала усі обставини випадку з заміною замка.

2(54)

До приймальні голови ОДА зранку ніхто не потрапив. Фото: Громадське радіо

Начальник Рівненського відділу поліції Василь Зелінський каже, що поліція намагається з’ясувати, хто насправді легітимний голова ради

– Було скеровано слідчо-оперативну групу для реагування на несанкціоноване проникнення до приміщення кабінету обласного голови. Наразі, в процесі перевірки за тими обставинами, які були наведені, слідчо-оперативна група встановлює хто на сьогоднішній день за нашими реєстрами, де реєструється те чи інше рішення, та чи інша особа уповноважена правом підпису і переобрання на себе обов’язків і з’ясовують хто дійсно є у нас легітимним головою, – зазначив Василь Зелінський

Хто голова, на думку поліції, поки невідомо, але кримінальне провадження через вторгнення у кабінет, таки відкрили.

Олександр Корнійчук наразі не бере слухавки, тож почути його думку стосовно подій в облраді поки що не вдалося. В той же час в облраді готуються до сесії, під час якої підніматиметься питання кому бути її керівником.

Один з депутатів обласної ради Юрій Благодир вважає, що остаточне рішення щодо того, хто легітимний голова обласної ради, залишається за депутатами.

– Є рішення суду: орган, який звільнив – має поновити. 17 числа сесія, цього місяця і на сесії вже включено в порядок денний дане питання, – запевнив Юрій Благодир.

Депутат Юрій Благодир запевняє, що усе вирішиться на сесії. Фото: Громадське радіо

Погоджується з цим і юрист, колишній керуючий справами апарату облради та екс-керівник Рівненського обласного управління юстиції Василь Харчук, який стверджує, що одного лише рішення суду недостатньо для повернення Володимира Ковальчука до виконання своїх повноважень.

– До моменту, допоки рішення суду не виконане – працівник на посаді не поновлений. Рішення суду не має автоматичного характеру. Воно автоматично не повертає працівника на посаду, – пояснив юрист.

За словами Василя Харчука, відповідно до цього Володимир Ковальчук не має повноважень звільняти працівників обласної ради.

Сесія Рівненської обласної ради, на якій депутати визначатимуться з головою, відбудеться у п’ятницю, 17 червня. Крім питання про поновлення Володимира Ковальчука на посаді голови, до порядку денного включено також питання про його звільнення.

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса