Статті

Син гуляв у нічному клубі, а мати думала, що він удома.

<P>Проблеми дитячої бездоглядності, проституції, втечі з сімей, долі дітей обговорювалися на засіданні Рівненського прес-клубу. Цього разу журналісти спілкувалися із заступником начальника обласного відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх Сергієм Глобою та вихователем-методистом Рівненського притулку для неповнолітніх Галиною Панасюк. За даними кримінальної міліції у справах неповнолітніх, з початку року у розшуку перебувало 11 неповнолітніх, які втекли з дому. Пан Глоба розповів, що як правило діти тікають до рідних, друзів чи просто йдуть із дому, блукають, тиняються містом. На третю-четверту добу їх повертають батькам. У порівнянні з минулим роком, кількість злочинів, пов’язаних із насильством у сім’ях, зросла на 22 відсотки. В основному, за словами пана Сергія, це нанесення тілесних ушкоджень, тобто побиття дітей.
<P>До того ж набуває поширення тенденція безконтрольності над дітьми. Батьки не знають, де перебувають їхні діти у вечірній час.
<P>— Якось після одного з рейдів у нічний час в один із клубів міста ми затримали 16 неповнолітніх. Коли зателефонували одній з мам затриманого і покликали до телефону сина, вона попросила зачекати хвилину, — розповів пан Глоба. — Потім відповіла, що його, виявляється, вдома немає. То ми і повідомили їй про те, де він знаходиться.
<P>Але бувають й інші крайнощі, коли батьки відмовляються забирати своїх неповнолітніх дітей з міліції вночі. Тоді правоохоронцям доводиться до ранку поміщати їх у притулок, а вранці відпускати додому.
<P>Утім, інша проблема — відповідальність власників розважальних закладів за продаж спиртних напоїв неповнолітнім, перебування їх там у нічний час. Пан Глоба повідомив, що з початку року було складено 53 протоколи за такі порушення. На власників пишуть подання в місцеві органи влади і як результат, такі заклади тимчасово закривають. Згідно із законом, позбавлення ліцензії власникам загрожує при наявності трьох таких подань.
<P>Сьогодні в порівнянні з минулими роками зростає і кількість самостійних звернень дітей у притулок.
<P>— До нас приходять діти як з благополучних сімей, так і з неблагополучних, — розповіла пані Галина. — Так, наприклад, у Дубенському районі дівчина-підліток втекла ввечері з дому після того, як батьки її побили. Дівчині довелося ночувати на горищі. У школу прийшла на світанку, там її побачили вчителі. Вона і звернулася до нас за допомогою. Пізніше її забрала і взяла під опіку рідна тітка. Наймолодшій підопічній притулку — чотири роки. Дівчинку забрали із сім’ї представники міліції, бо батьки не займались вихованням дитини, пиячили.
<P>Нині в притулку триває реорганізація. Протягом двох років заклад перетвориться на реабілітаційний центр. Така новація узаконена на державному рівні, адже ті, хто потрапляють у притулки, більше потребують уваги психологів, лікарів, аніж просто вихователів.
<P><STRONG>Олена ТОЛОЧИК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса