Новини

Ситуація з пташиним грипом на Рівненщині контрольована та стабільна – В’ячеслав Крижанівський

<P>Проблему виникнення пташиного грипу у Криму та наслідки для всієї України й зокрема у Рівненській області обговорили на вчорашньому засіданні Рівненського прес-клубу.
Як повідомив начальник управління ветеринарної медицини в Рівненській області В’ячеслав Крижанівський, у Рівненській області всі господарства обстеженні , переведені на закритий режим роботи, весь персонал щеплений вакциною проти грипу. Усім пташницям, які працюють на підприємствах, заборонено тримати птицю на своїх присадибних ділянках. Щеплені уся домашня птиця у радіусі 5 км. від господарств, які займаються птицею. Ситуація в області контрольована та стабільна. За останні 2 дні, будь-яку птицю, яка загинула, одразу направляють у обласні лабораторії й провіряють.
За словами генерального директора ВО «Рівнептахопром» Олексія Попка, виробництвом продукції птахівництва на Рівненщині займаються 10 господарств. У зв’язку з ситуацією, яка виникла в Криму, ветеринарні служби області посилили контроль на усіх цих господарствах. Птиця знаходиться в кліткових батареях, не має контакту з домашньою птицею. Однак, така ситуація позначилася на птахопідприємствах області: за останні півтора-два місяці ціна на птицю знизилася на 15-20%. У вересні відпускна ціна на птицю становила 10,5 – 11 грн., нині від 8,80 до 9 грн. З подальшим зниженням ціни підприємствам, які займаються розведенням птиці, буде не вигідно працювати.
Як повідомив лікар-епідеміолог обласної санітарно епідеміологічної станції Віктор Мороз, пташиний грип може внаслідок мутації з людським грипом призвести до пандемії. Найефективніший метод запобігання захворюванню на звичайний грип є вакцинація. Однак, сьогодні у рівненських аптеках практично немає вакцини, що пов’язано з ажіотажем у європейських країнах, де виробляють ці препарати.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса