Новини

Таксистів виганяють із центру міста.

<P>Побачити автомобіль таксі на вулиці вночі — звична річ. І хоч удень їх стає трохи менше, проте з поля зору вони не зникають взагалі. Та незвичним для міста стало нещодавно зникнення легковиків із шашечками у центрі Рівного.
<P>Саме цього дня рівнянка Галина поспішала у справах і вирішила скористатись таксі. Каже, що оббігала чи не зо два квартали, доки знайшла бажаний автомобіль. Уже водій таксі розповів, що того дня ні з сього ні з того їх почали “ганяти” працівники ДАІ. Від усіх власників цього виду транспорту вони вимагали покинути територію центру міста. А от чому — не пояснювали.
<P>Завісу таємничості дещо відкрили в міському відділі ДАІ. Виявляється, це було просте відпрацювання. По місту такі рейди ДАІшники здійснюють чи не щодня. Одного дня в поле зору потрапляють автобуси, іншого — мотоцикли. Тоді їм дали завдання відпрацьовувати таксистів, тобто, “навести лад у центрі міста, розширивши проїжджу частину”, звісно, за рахунок таксистів.
<P>Розігнати — розігнали. І порядок, нібито, навели. Але основної проблеми так і не вирішили. Відсидівшись у закутках, буквально через кілька годин таксисти знову з’їхались на свої місця — “кишеня” біля Театральної площі, біля майдану Незалежності тощо. Адже іншого місця для стоянки у них немає. Хіба що “кишеня” біля універмагу на вулиці Чорновола, але там майже цілодобово між автомобілями таксі не можна навіть і пройти.
<P>— Безумовно, органи правопорядку, ганяючи таксистів з центру міста, чинять законно, — розповідає голова профспілки таксистів Рівного Олег Поліщук (на фото). — На превеликий жаль, нова редакція Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачає розташування автомобілів таксі тільки у відведених для цього місцях — “кишенях” та стоянках таксі. Парадокс же в тому, що закон прийняли, таксистів ганяють, проте облаштувати для таксистів стоянки, мабуть, забули. Тому таксисту нічого не залишається, як повернутися на старе місце, мимоволі порушуючи при цьому закон.
<P>Пан Поліщук переконаний, що неприязнь влади до таксистів у цьому випадку виникла через свавілля так званих “грачів”. Це нелегальні таксисти, які не мають відповідних на це дозволів, документів. Вони не сплачують податки, на них не розповсюджуються загальні правила таксистів.
<P>— Це звичайні громадяни, які повішали “шашечки” на свої автомобілі і мало того, що відбивають у легальних таксистів їхніх клієнтів, не проходять щоденного медичного та технічного огляду, та ще й зупиняються будь-де, порушуючи елементарні правила дорожнього руху. Можуть навіть чекати чергового пасажира, припаркувавшись у “кишені” громадського транспорту, — наголошує пан Поліщук.
<P>Тож у черговому протистоянні таксистів і влади залишається очікувати від останньої якнайшвидше облаштування стоянок. А на це потрібні кошти, яких, як завжди, не вистачає у міській казні.
<P><STRONG>Сергій ПАНФІЛОВ</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса