Статті

Тендер «вдарив» і по дітях

<P>Цього року вдвічі менше юних рівнян змогло оздоровитися під час літніх канікул. Причиною цього, як зазначають чиновники, є тендерна політика влади, внаслідок чого вартість путівок значно зросла.
<P>— Раніше тендер із закупівлі путівок проводився на місцевому рівні, тобто в області, — розповідає заступник начальника відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації Віталій Ліпський. — Цього року цим безпосередньо займалося Міністерство праці та соціальної політики, яке закупило путівки, а потім розподілило їх по областях. Вартість таких путівок виявилася вищою, ніж вартість путівок, закуплених на обласному тендері, тому що оздоровлення в санаторіях за межами області — дорожче, ніж у наших обласних оздоровчих закладах. Цього року один день перебування в санаторії чи таборі коштував від 52 до 58 гривень. Відповідно, оздоровитися цього літа мало змогу менше дітей. Порівняно з минулим, цього року кількість дітей, що оздоровилися, у 2,2 раза менша, це приблизно двадцять тисяч осіб.
<P>На можливість оздоровитися впливає не лише вартість, але й оплата путівки, вважають у Фонді соціального страхування, який опікується тим, щоб повна вартість путівки оплачувалася не однією особою чи організацією, а кількома. Це може бути як держава, так і профспілки чи роботодавці, зрештою — батьки дитини, що оздоровлюється.
<P>Як повідомив директор Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Григорій Ясиновський, впродовж цього року Фонд виділяв 338 гривень на оплату путівки для однієї дитини. Він також відзначив, що більшість санаторіїв і таборів змогли забезпечити гідні умови перебування в них дітей.
<P>Усього ж у стаціонарних оздоровчих закладах і санаторіях області оздоровлено понад 21 тисячу дітей, а в пришкільних таборах — ще майже вдвічі більше.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса