Новини

Тепло і гаряча вода подорожчали

<P>З першого лютого з мешканців Рівного братимуть більшу, ніж дотепер, плату за опалення та підігрів води. Адже міськвиконком встановив нові тарифи на ці послуги.
<P>Востаннє тарифи на послуги теплопостачальників для населення переглядали у 2006 році, для бюджетних установ та інших споживачів — у березні торік. З тих пір, як пояснив на засіданні міськвиконкому начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук, подорожчали електроенергія та газ, підвищилася в державі мінімальна зарплатня. Тому, за його словами, постало питання про підвищення тарифів, адже існуючі не покривали витрат теплопостачальників, чим торік уже завдали збитків на понад 5 мільйонів.
<P>— Якщо тарифи залишити незмінними, на кінець року збитки теплопостачальників сягнуть 8 мільйонів, — переконував Собчук. — У нас є висновки інспекції з контролю за цінами про те, що запропоновані нами тарифи економічно обґрунтовані. Підвищення тарифів — це нагальне питання. Адже до 28 числа нам потрібно заплатити 4 мільйони гривень за газ, щоб у «Нафтогазі України» нас хоча б прийняли, не те що дали газ.
<P>Члени міськвиконкому у відповідь на аргументи Собчука підтримали рішення про зміну тарифів. Єдиний з них, «бютівець» Олег Хомич, проголосував проти такого підвищення. Він нагадав про невиконану обіцянку влади щодо об’єднання теплопостачальних підприємств, адже нині їх є три: «Теплотранссервіс», «Комуненергія» та «Торговий дім», який бере плату за послуги теплопостачальників. Причому, підкреслив Хомич, названі підприємства одне в одного орендують за гроші основні засоби, що, зрозуміло, впливає на вартість послуг. Натякнув він і на недостатню якість послуг теплопостачальників.
<P>Відразу після прийняття нових тарифів галас з приводу їх підвищення раптом зчинили однопартійці Хомича. Голова міської парторганізації ВО «Батьківщина» Ігор Брошук навіть скликав з цього приводу прес-конференцію. Активно переконуючи, що уряд Тимошенко дбає про людей, а нова плата за послуги теплопостачальників виглядає завищеною, він заявив про необхідність створення комісії з депутатів та фахівців теплопостачальної сфери, яка б дослідила обґрунтованість тарифів. Пан Брошук також звинуватив міськвиконком у недотриманні необхідних процедур перед підвищенням тарифів, зокрема непроведенні громадських слухань та непроходженні рішення про підвищення тарифів стадії регуляторного акту. Та й взагалі, вважає головний «бютівець» міста, міськвиконком повинен був порадитися з депутатами з приводу тарифного питання. Тому «бютівці» вже на найближчій сесії міськради збираються його підняти та ініціювати створення комісії, яка займеться дослідженням обґрунтованості тарифів. Якщо комісія доведе, що тарифи завищені, переконаний голова міських «бютівців», то у міськради є повноваження скасувати рішення виконкому.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса