Новини

Традиції та святкування Христового Вознесіння

 Православні християни сьогодні святкують Вознесіння Господнє, яке традиційно припадає на 40-й день після Великодня, пише Ритм TV.

В цей день дух Ісуса Христа вознісся на небеса, де і з’єднався з Богом. У народі Вознесіння традиційно пов’язують з урожаєм і зростанням, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа, період зміни сезонів в сільському господарстві.

Головні прикмети на Вознесіння 

– Якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під покрівлею житла. Воно захищатиме мешканців будинку від нещасть.

– Якщо на Вознесіння хороша погода,то вона протримається до дня Святого Михайла (21 листопада).

– Дощовий день віщував хвороби і неврожай. Прикмета особливо актуальна для домашньої худоби.

– Роса в цей день вважалась цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня).

Обряди і традиції на Вознесіння

У сорок днів між Великоднем і Вознесінням особливо шанували жебраків і хворих людей. Заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що “можна вцілити в Христа, що приходить до хат під виглядом жебраків”.

– На Вознесіння пекли особливі млинці, які називали “Божа окутка”, “онучки”, “Христові лапотки”. У деяких регіонах господині пригощали домашніх коржами з сирною начинкою, краї яких загиналися у вигляді сходинок.

20160608232109

– Був звичай ходити в гості до рідних та знайомих. Це в старовину називалося “ходити на роздоріжжі”. Гості дарували господарям драбинки, спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками.

У народному календарі Вознесіння Господнє вважалося днем, коли поминали померлих батьків.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса