Новини

У будинку поруч з міськрадою тріскають стіни та просідає фундамент.

<P>“Наш будинок, що знаходиться поблизу мерії міста, — в аварійному стані… Ми б не хотіли, щоб його спіткала доля деяких будинків міст Львова і Києва, коли падали балконні плити та стіни”, — саме з таких слів починається лист-звернення до редакції від мешканців будинку на Соборній, 14.
<P>Люди скаржаться, що в їхньому будинку руйнуються балконні плити, в аварійному стані знаходиться труба старої котельні, яка почала руйнуватися і загрожує обвалом, що може призвести до травмування мешканців. Кажуть, що в аварійному стані — всі основні конструкції будинку з боку першого під’їзду: стіни та стелі квартир у тріщинах, постійно просідає фундамент.
<P>Захар Дзюба мешкає тут 50 років. Каже, що має проблеми зі здоров’ям та й роки вже не ті. Зробив у квартирі ремонт, а потім у його помешканні почали тріскатися стіни і стеля. — Тут будують магазин, — розповідає. — Почали тріскатися стіни, стелі у квартирах, просідає фасад будинку. Говорили про це з власницею магазину, але марно. Змушені були наймати адвоката. Звернулися до міського суду: два роки судилися. Потім — апеляційний суд. Три роки вже така ситуація. Терпіти це вже немає сили.
<P>“Нам би дуже не хотілося почути від керівників міста, що для усунення вказаних недоліків немає грошей, — пишуть мешканці будинку. — Адже знаходяться кошти на будівництво торговельних підземних центрів, різних пам’ятників і на реконструкцію будинків, зведених значно пізніше, ніж наш”.
<P>Начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук прокоментував ситуацію так:
<P>— Зараз поки що розробляється проект зі стягування будинку. Для того, щоб його відремонтувати, потрібно півмільйона гривень. Подібна ситуація також і з будинком на вулиці Степана Бандери, 69.
<P>Начальник житлового відділу управління ЖКГ міськвиконкому Олена Москальчук запевнила, що вже подано замовлення в проектний інститут на виготовлення проектно-кошторисної документації за будинком на Соборній, 14. Згідно з нею, планується підсилити існуючі конструкції, провести ремонтні роботи будівлі.
<P>— Тріщини у будинку почали з’являтися тому, що він старий, — каже Олена Москальчук. — Більше того, чотири роки тому був прорив водомережі, що також далося взнаки. Крім цього, будинок знаходиться біля дороги. А будівництво магазину з цим не пов’язане. На виконання будівельних робіт був виданий дозвіл управління архітектури і містобудування.
<P><STRONG>Тетяна ІСАЄВА</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса