Статті

У дубровицьких чорницях підвищений вміст радіації.

<P>Сезон торгівлі чорницями розпочався на ринках міста, а точніше — на прилеглих до них територіях. Бо, маючи відро ягід, платити за місце і брати довідку про їх безпечність, наважуються одиниці.
<P>Коштує задоволення — 2 гривні за склянку. Незважаючи на ціну, але знаючи про корисність, чорниці рівняни розкуповують швидко. Та й поки що ягід не так багато, хоча продавці стверджують, що згодом їх реалізовуватиметься більше.
<P>— Чорниць у лісі вистачає, — розповідає Олена, яка вже не перший рік їх продає. — Думаю, що скоро ціни трохи знизяться. А поки продаю по дві гривні за склянку. Збираю їх у лісі біля Костополя.
<P>Як повідомила ветлікар лабораторії №1 на Центральному ринку Алла Стасовська, цього року працівники зафіксували лише три випадки привозу неякісних ягід. Завезли їх з Дубровицького району. При нормі вмісту радіації в ягодах 500 Бк/м кв експерти фіксують радіаційний фон 680-800 Бк/м кв.
<P>— Але це поодинокі випадки, — каже лікар. — З кожним роком чорниці стають все чистішими. А везуть їх з Дубровицькового, Костопільського, Березнівського районів, Цуманського лісу. А от із віддалених від Рівного районів ці ягоди на рівненський ринок не потрапляють.
<P>— Це пов’язано з тим, що на місці їх здають великими партіями оптовикам, — пояснює пані Стасовська. — Така тенденція спостерігається вже кілька років.
<P>Окрім того, за її словами, продавці неохоче несуть товар на перевірку:
<P>— Треба, щоб покупці вимагали в них експертний висновок лабораторії. А оштрафувати їх не так-то й просто. Адже за кілька хвилин людина, яка реалізовує ягоди, виходить за територію ринку, а там наші повноваження вже не розповсюджуються.
<P><STRONG>Оксана МИРОНЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса