Статті

У Клевані знову голосували проти нафтобази. Але вхолосту

<P>2 грудня у сусідній Росії проходили вибори до Держдуми. У цей же день жителі Клевані теж вирушили на виборчі дільниці — у селищі відбувався місцевий референдум.
<P>Провести місцевий референдум спочатку хотіли разом із достроковими виборами до Верховної Ради, однак тоді це не вдалось. Виявилось, що не було проведено належної підготовки та й деякі дільничні комісії відмовились проводити голосування одночасно.
<P>Якщо на першу дату проведення, 31 вересня, пропонувалось винести два питання, пов’язаних із функціонуванням на території селища славнозвісної нафтобази ДП “Оптіма-770-Р”, то вже цього разу їх було чотири. До питань щодо нафтобази долучили питання функціонування на території селища підприємства “Транспортні мережі” та оголошення недовіри селищному голові Олегу Костевичу.
<P>— Ми винесли на референдум найболючіші для селища питання, щоб люди самі дали відповідь, яким вони бачать майбутнє Клевані, — говорить депутат Клеванської селищної ради Вадим Пінчук. — От тільки “Транспортні мережі” потрапили, що називається, під гарячу руку, бо вони теж займаються нафтопродуктами.
<P>На проведення референдуму покладались надії у протистоянні жителів селища з нафтобазою, адже всі попередні заходи не дали бажаних результатів. Однак і на цей раз усе залишилось, як було.
<P>— На жаль, на дільниці прийшло менше половини виборців, через це референдум вважається таким, що не відбувся, — зазначає голова територіальної виборчої комісії Наталія Філінчук. — Можливо, було недостатньо проведено роботу серед населення, та й люди зневірились. Їм набридли вже вибори. Хоча підготовка самого волевиявлення була проведена на належному рівні.
<P>Крім того залишився не вирішеним і конфлікт між селищним головою та депутатами, який останнім часом переріс у відкриту війну. Саме тому до бюлетенів було включено питання про “недовіру” селищному голові, аби жителі Клевані самі дали відповіді на це питання. Але й тут залишається все без змін.
<P>— Своєю низькою явкою клеванці, на мою думку, фактично підтвердили, що не бажають переобирати голову, — акцентує селищний голова селища Клевані Олег Костевич. — І думаю, що якби це питання не долучалось до раніше запланованих на референдум питань по нафтобазі, то явка на виборчі дільниці була б вищою. Людям набридли сварки у владі. Я готовий до ефективної роботи з депутатами на благо розвитку селища та конструктивного діалогу.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса