Статті

У комп’ютерних клубах діти дивляться порно

<P>Комп’ютерні клуби Рівного не тільки підривають здоров’я дітей, а й долучають їх до вживання алкоголю та перегляду порнографії.
<P>Таку інформацію почули члени міської координаційної ради з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх, які зібралися на розширене засідання минулого тижня.
<P>Протягом грудня-січня у місті працювала спеціальна робоча група, яка перевіряла діяльність комп’ютерних клубів. Вона перевірила 70% таких закладів. Практично в усіх комп’ютерних клубах під час уроків перебували школярі, клуби не вели журнали реєстрації неповнолітніх, не дотримувалися санітарно-гігієнічних норм, зокрема, норм площі на одне місце, часу перебування за комп’ютером, норм освітлення, проходження медоглядів працівниками тощо.
<P>В комп’ютерному клубі «Міні-комп» робоча група зафіксувала випадок вживання пива, а у «Хакері» міліціонери виявили порнофайл. Усіх порушників оштрафували, а в «Хакері» правоохоронці вилучили системний блок комп’ютера і направили матеріали щодо порушення у цьому клубі до прокуратури. Через це «Хакер» нині не працює.
<P>Присутній на засіданні координаційної ради представник міськвідділу міліції у зв’язку з виявленими фактами перебування неповнолітніх у комп’ютерних клубах вночі, вживання у них алкогольних напоїв попросив обмежити роботу таких закладів, у тому числі і вранці, аби у школярів не було спокуси втікати з уроків. Його підтримала заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик, яка підкреслила, що у місті лише 11% школярів навчаються у другу зміну. А ось заступник міського голови Сергій Васильчук проти того, щоб усі комп’ютерні клуби «гребти під одну гребінку» і обмежувати їм режим роботи. Тому, як альтернативу, запропонував доручити управлінню освіти надати власникам комп’ютерних клубів інформацію про режим роботи шкіл, учні яких у них бувають. Він також закликав запрошених на засідання власників комп’ютерних клубів дбати про здоров’я дітей, а отже, дотримуватися санітарних норм.
<P>— Нам батьки скаржаться, що у дітей формується комп’ютерна залежність, приходять до нас після того, як зводили дитину до психіатра, — звернувся до власників комп’ютерних клубів начальник міської служби у справах дітей Андрій Міщеня. — Діти з елітних навчальних закладів втрачають інтерес до навчання, всі гроші, які батьки дають їм у школу, витрачають на комп’ютерні ігри. А ці ігри викликають у них ігроманію. Відповідальність за це у законодавстві не передбачена, тому звертаюся лише до вашої совісті. Не знаю, чи є альтернатива іграм-стрілялкам, але ж це елементи насильства, які ви нав’язуєте дітям. Ми збираємося у притулку для неповнолітніх відкрити міні-комп’ютерний клуб, щоб діти не втікали в аналогічні міські заклади. І виявилося, що розвиваючі, інтелектуальні ігри може запропонувати нам у місті тільки обласна бібліотека.
<P>Щоб ліквідувати ігри з насильством, координаційна рада вирішила звернутися до Національної комісії з захисту суспільної моралі з проханням заборонити використання таких ігор у державі. А власників комп’ютерних клубів міста зобов’язали усунути усі виявлені порушення до 15 лютого. Потім знову буде перевірка.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса