Новини

У Рівненському районному центрі зайнятості відбувся черговий семінар з питань раціонального ведення присадибного тваринництва

<P>У Рівненському районному центрі зайнятості відбувся черговий семінар з питань раціонального ведення присадибного тваринництва, які ось уже декілька років поспіль служба зайнятості проводить з Рівненською сільськогосподарською дорадчою службою.
<P>Cемінар для безробітних провів радник сільськогосподарської дорадчої служби Віталій Степанович.
<P>Як зазначають у обласному центрі зайнятості, Рівненська область має оптимальні умови кліматично-ґрунтові умови для розвитку тваринництва. Господарствами населення області виробляється і реалізується переважна більшість м’яса, молока. Виробництво і реалізація продукції тваринництва є для багатьох сімей області чи не єдиним джерелом їх доходу. У той же час Україна активно входить в міжнародні інтеграційні процеси, і ціни на закупівлю продукції тваринництва будуть знижуватись до рівня світових. Але світові ціни ґрунтуються на використанні передових технологій, а використання звичайних (екстенсивних) технологій значно підвищує собівартість вирощеної продукції, і вона з часом стане неконкурентоспроможною.
<P>На підвищення продуктивності тварин в господарствах населення направлена програма навчання безробітних жителів сіл і селищ, яку реалізують обласний центр зайнятості та Рівненська сільськогосподарська дорадча служба.
<P>На семінарах-тренінгах, шляхом інтерактивного навчання, проводиться вивчення раціональних, економічно доцільних методів годівлі та вирощування тварин і птиці, детально обговорювалися можливості вирощування здорового молодняка, отримання якісної, безпечної для споживання продукції. Велика увага приділялася методам профілактики і лікування тварин та птиці. Учасники семінарів мали змогу отримати і детальні індивідуальні консультації.
<P>Такі семінари-тренінги спрямовані на підвищення ефективності само зайнятості сільського населення шляхом залучення його до раціонального ведення присадибного господарства і створення у перспективі на його основі підприємницької структури.
<P>Семінари з раціонального ведення присадибного господарства у 2007 році відбулися практично в усіх районах області. Усього було проведено 53 семінари, у яких взяли участь майже 2 тисячі сільських мешканців.
<P>Для орієнтації сільських жителів на самозайнятість та підтримки підприємницької ініціативи використовуються також зразки бізнес-планів сільськогосподарського спрямування. Це виробництво тваринницької сільськогосподарської продукції: вирощування свиней, виведення, відгодівля і реалізація домашньої птиці та кролів, і бізнес-плани з рослинництва для власників земельних ділянок: вирощування огірків тепличних сортів, помідорів, ранньої та середньоранньої картоплі, капусти пізніх і ранніх сортів, моркви, цукрових буряків, фруктів, ягід, горіхів.
<P>Прибутковою підприємницькою діяльністю на селі може стати надання послуг з обробітку землі, збору урожаю зернових, вантажних перевезень, переробка фуражного зерна на комбікорм, ремонт сільськогосподарської техніки, інвентарю та засобів малої механізації, заготівля великої рогатої худоби та її реалізація, риборозведення, а також оптово-посередницька діяльність з заготівлі дикорослих грибів та ягід.
<P>Завдання спеціалістів центрів зайнятості — у доступній формі донести до учасників семінарів важливість активної власної позиції кожного безробітного у вирішенні питань працевлаштування через започаткування власної справи і перетворення селянського присадибного господарства у підприємницьку структуру.
<P>З питань започаткування підприємницької діяльності та для ознайомлення із зразками бізнес-планів можна звертатися у центри зайнятості та у ресурсно-інформаційний центр обласної служби зайнятості (м.Рівне, вул.Кавказька, 9а, тел.22–33–65).

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса