economics Новини

У Рівного нарешті буде своя схема руху

Рівненські комунальники вже втретє намагаються провести тендер, аби нарешті придбати «Комплексну схему організації дорожнього руху у м.Рівне». 6 травня відбулася процедура розкриття тендерних пропозицій. До участі зголосилися три фірми. При закладених у бюджет міста на цей проект 1,3 млн.грн. найкраща пропозиція цього разу була від ТзОВ «Інститут Харківпроект», які беруться зробити схему руху в Рівному всього лише за 703 736, 40 грн.

Така пропозиція виглядає дуже привабливою, адже на двох попередніх закупівлях найкраща ціна становила 800 тис.грн. Вперше «Схему» намагалися купити же наприкінці минулого року.

На розкритті, яке відбулося 16 жовтня 2015 року пропозиції виглядали наступним чином:
1. Харківський національний університет міського господарства – 800 000 грн.
2. ТзОВ «Інститут Харківпроект» – 1 255 422,00 грн.
3. ТзОВ «Світлофор – Сервіс» – 1 279 250 грн.
Під час розгляду заявок комітет з конкурсних торгів виявив недоліки в документах двох останніх фірм, і, згідно з законом тендер було скасовано.

Вдруге розкриття було напередодні новорічних свят – 30 грудня 2015 року, претендентів уже виявилося 4:
1. Харківський національний університет міського господарства – 800 000 грн.
2. ТзОВ «Проф-Груп» – 1 045 370, 42 грн.
3. ТзОВ «Інститут Харківпроект» – 1 227 103, 20 грн.
4. ТзОВ «Світлофор – Сервіс» – 1 267 460,40 грн.
Але знову, через «недоліки в документах» пропозиції трьох фірм були відхилені і тендер знову не відбувся.

Почало виникати багато запитань щодо того як організовано тендер, що він уже двічі скасовується. На цьому етапі до моніторингу за закупівлею долучилися активісти ГІ «ЗА чесний тендер». Громадські активісти також запропонували допомогу, аби організувати процес максимально відкрито та прозоро, з реальною конкуренцією – так званий ідеальний тендер.

«Ідеальний тендер» в нашому розумінні, розповідає керівник проекту «ЗА чесний тендер на Рівненщині та Волині» Святослав Клічук, це той, в якому беруть участь якомога більше учасників (хоча б 3-5), де Документація конкурсних торгів не пишеться під конкретну фірму, це тендер, з якого не викидають дешевші пропозиції по формальним причинам.
Активісти та представники Управління ЖКГ Рівненського міськвиконкому підготували спільний прес-реліз, інформацію про закупівлю було розміщено на профільному порталі «Наші гроші».

Крім того, інформація з закликом брати участь у тендері, за яким активно спостерігає громадськість була поширена серед потенційних учасників з усієї України.
І хоча на третій тендер кількість заявок не зросла, їх було лише 3, але ціна найкращої з них була менша ніж у попередні рази:
1. Харківський національний університет міського господарства – 980 000 грн. (ціну підняли, очевидно орієнтуючись на минулі пропозиції конкурентів, і програли)
2. ТзОВ «Проф-Груп» – 879 032,21 грн.
3. ТзОВ «Інститут Харківпроект» – 703 736, 40 грн.

Нині комітет з конкурсних торгів вивчає відповідність документації заявленим вимогам. Якщо переможцем залишиться «Інститут Харківпроект», то можна буде говорити про невелику перемогу, яка дасть можливість значно зекономити кошти рівненських платників податків.

tender

Діяльність проводиться в рамках проекту «За чесний тендер на Рівненщині та Волині», що реалізовується Рівненським агентством журналістських розслідувань, за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є – сприяння та контроль над прозорістю організації та проведення тендерів на Рівненщині та Волині для ефективнішого використання коштів громади.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса