Новини

У Рівному не вистачає вакцини для дітей

У Рівному медики занепоєні здоров`ям дітей та профілактичним щепленням, пише ЧаРівне.

Поставка усіх необхідних вакцин не відповідає тій кількості, яка необхідна, констатують лікарі. Це не поодинокий випадок: упродовж останніх 5-6 років лікарі працюють у режимі постійної недостачі вакцин. Зокрема, йдеться також про БЦЖ (туберкульоз), яка є обов`язковим щепленням проти небезпечної інфекційної хвороби.

Батьки все менше вакцинують дітей, і це погана тенденція, наголошують медики. Цьому причиною вбачають резонансні матеріали у засобах масової інформації про реакцію на щеплення.

Я ніколи не думав, що ми стикнемося з таким спротивом населення, коли ми робили позачергову вакцинацію проти поліємеліту. У минулому році завдяки щепленням у світі не вмерло більше трьох мільйонів дітей, зауважує Юрій Денисенко.

Педіатр стурбований і наголошує, що ситуація зі щепленнями на сьогодні є доволі напруженою і несе певні ризики.

Єдина вакцинація яка була зроблена вчасно і в достатній кількості – проти кору, –зауважив Юрій Денисюк.

Зокрема, медики констатують про невчасну поставку вакцин:

На сьогоднішній день ми маємо вакцину проти кору, паротиту, краснухи. Є трохи вакцини проти гепатиту В. Але основних вакцин ми не маємо, а це – проти туберкульозу, дифтерії, кашлюка, – наголошує Юрій Денисенко.

Нещодавно ЮНІСЕФ уже оприлюднював інформацію щодо орієнтовних строків поставки вакцин. Однак, нові дані дещо відрізняються.  Зокрема, змінилася кількість доз вакцин для профілактики кору, паротиту та краснухи, які було доставлено. Варто відзначити, що наразі не оприлюднені накази МОЗ України про розподіл цих вакцин.

Проте, як зауважує начальник міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук, фінансування передбачено з державного бюджету, тому це прямо залежить від вищого керівництва.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса