Новини

У спідвей втрутились політики

<P>Рівненський спідвей ризикує стати предметом політичних баталій між місцевими функціонерами Української Народної Партії та Блоку Юлії Тимошенко.
<P>Нещодавно “ОГО” в матеріалі “Битва за крісло” (№28 від 12 липня) писала про те, як у боротьбі за посаду керівника Рівненської обласної організації Товариства сприяння обороні України зійшлися місцеві осередки УНП та БЮТ. Були суперечки між ними і у підготовці до півфіналу командного чемпіонату Європи (КЧЄ) зі спідвею.
<P>Під час минулої сесії Рівнеради депутат фракції БЮТ Анатолій ЧУГУЄВЕЦЬ звернув увагу на те, що місцеві спідвейні команди відмовилися брати участь у півфіналі КЧЄ. Одна з причин — небажання спортсменів мати справу з людьми, які причетні до організації цих змагань (йшлося про керівників мототреку, обласних ТСОУ та федерації мотоспорту, які є членами УНП).
<P>Голова Спілки професійних спортсменів “Спідвей-Рівне”, головний редактор журналу “СпідвейStar” Україна” Володимир ЖУКОВСЬКИЙ критично висловився з цього приводу:
<P>— Цього разу за проведення півфіналу КЧЄ взявся Рівненський обласний осередок Федерації мотоциклетного спорту. Сергій Кричильський очолив його рік тому завдяки впливу керівника РОО УНП Василя Червонія. Він уникає зустрічей із спортсменами, однак його підтримують однопартійці — керівники обласного ТСОУ. Провідні рівненські гонщики (Володимир Трофімов та Віктор Гайдим, — авт.) відмовилися співпрацювати з оргкомітетом.
<P>Як аргумент, він наводить факт заборгованості із виплат польському легіонерові команди “Україна-Рівне” Пьотру Диму за 2005 рік. З його слів, організатори півфіналу включили до складу цієї команди польських легіонерів, які… не давали своєї згоди на участь. Тим самим вболівальників ввели в оману. У результаті рівненська команда не ввійшла у призери змагань.
<P>Водночас голова РОО Федерації мотоциклетного спорту України Сергій КРИЧИЛЬСЬКИЙ, член УНП, цілком задоволений проведенням гонки:
<P>— Журі змагань очолював відомий та прискіпливий суддя Марек Воячек, він поставив нам оцінку “5 з плюсом”. Не було жодних збоїв, усі служби спрацювали справно та злагоджено. Завдяки тому, що трекові доріжки були у гарному стані, обійшлося без серйозних травм.
<P>Він зауважив, що федерація, врахувавши рішення обласної та міської рад про звільнення облТСОУ, яке є власником мототреку, від сплати земельного податку, пішла назустріч і знизила вартість квитків. Для дорослих — від 20 до 15 гривень, для дітей — 7. Заступник президента ФМсУ Сергій Лятосинський теж залишився задоволеним. Спортсменів для “України-Рівне” підбирали в цій організації. На думку пана Кричильського, варто було б краще готувати місцевих спортсменів на такі відповідальні змагання.
<P>Голова оргкомітету із підготовки та проведення КЧЄ Олександр ДАНИЛЬЧУК, він же й голова Рівненської обласної ради, висуванець від фракції БЮТ, вважає, що змагання організували непогано: — Тільки не сподобався виступ української команди, — зауважив він.
<P>Єдине, в чому сходяться опоненти в полеміці довкола спідвею, — в спорті політики не повинно бути. Щоправда, поки що уникнути цього не вдається.
<P>Наталія НИРКОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса